Dzwon "Głos Nienarodzonych" głównym gościem na Marszach dla Życia i Rodziny

2020/09/24
bell 4160794 1920

W piątym przykazaniu czytamy: "Nie zabijaj". Każdego roku w Ewangelii Mateusza, r. 5 słyszymy: "...nie należy zabijać ani ręką, sercem, ustami, gestami, miną, ani też przez udzielanie pomocy lub rad", a mimo wszystko co roku średnio 42 mln dzieci jest zabijanych w wyniku aborcji. 

Z pomocą przychodzi pomysłodawca dzwonu "Głos Nienarodzonych" p. Bogdan Romaniuk, wiceprezes fundacji "Życiu Tak". Dzwon powstał w pracownik ludwisarskiej Jana Felczyńskiego w Przemyślu i ma być przypomnieniem, a zarazem symbolem, aby nikomu nie czynić krzywdy z powodu jakiegoś złego wybryku, chociaż by na to sowicie zasłużył. Dzwon na zewnętrznej stronie przeplatany jest ornamentem przypominającym kod genetyczny matki oraz ojca. Na nasadzie umieszczona jest nazwa dzwonu, kolejno odlew dziecka poczętego z badania USG, a także odlew dwóch tablic Dekalogu.

Jego przeznaczeniem jest udział w organizowanych w Polsce i na Świecie Maszach dla Życia i Rodziny. Pierwszy Marsz, na którym pojawi się słynny ważący niemal tonę dzwon odbędzie się w Warszawie w Wigilię Dnia Świętości Życia tj. 24 marca. Podczas Marszów, w których będzie brał udział ma być on wyeksponowany, by osoby które zadeklarują obronę życia od poczęcia do naturalnej śmierci mogły w niego uderzyć. Dzwon docelowo trafi do parafii Wszystkich Świętych w Kolbuszowie.

 

opr. na podst.: Vatican News

zdjęcie: pixabay

/nd

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Marsz dla Życia i Rodziny #życie #poczęcie #obrona życia
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej