Emerytowani pracownicy Grupy INCO S.A. podzielili się wielkanocnym jajkiem

2015/04/23

W czwartek 16 kwietnia i piątek 17 kwietnia odbyły się spotkania wielkanocne emerytowanych pracowników Grupy INCO S.A. W imieniu Zarządu Grupy INCO S.A. życzenia zaproszonym złożyli: w czwartek redaktor naczelny Instytutu Wydawniczego PAX Zbigniew Borowiki, a w piątek dyrektor Instytutu Wydawniczego PAX Krzysztof Przestrzelski. Nad stroną organizacyjną uroczystości czuwała Grażyna Kostrzewska, a spotkanie poprowadziła Magdalena Szwarocka. Ksiądz kanonik Czesław Banaszkiewicz, przyjaciel bł. ks. Jerzego Popiełuszki, odmówił modlitwę i poświęcił pokarmy.

– Czas ucieka, śmierć goni, wieczność czeka – przypomniał duchowny z żoliborskiej parafii Św. Stanisława Kostki, modląc się za zmarłych znanym gościom, w tym zmarłego w lutym księdza Andrzeja Polaka. – Na jednym z grobów widziałem natomiast taki napis: Ja jestem w domu Ojca, a Wy w gościnie. Co mnie spotkało, to Was nie minie.

– W fakcie zmartwychwstania tkwi źródło naszej siły, która pozwala nam zmagać się z wszelkimi kłopotami i troskami – mówił Zbigniew Borowik. – Życzę dużo zdrowia, radości w rodzinach i wszelkiej pomyślności w naszej zwyczajnej codzienności.

– Możemy sobie życzyć, abyśmy byli apostołami miłości Chrystusa, która z tych świąt wynika i byśmy ją nieśli wszędzie oraz doświadczali także od innych dużo dobroci – życzył gościom Krzysztof Przestrzelski. – Dużo zdrowia i radosnego Alleluja!

Zaproszeni odśpiewali wspólnie „Wesoły nam dzień dziś nastał” i „Zwycięzcę śmierci”.

Oto galeria zdjęć ze spotkania.

Czwartek

Piątek

Marcin Motylewski

mm

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#borowik #INCO #popiełuszko #Przestrzelski #spotkanie #Wielkanoc
© Civitas Christiana 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej