Etap szkolny 27. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej za nami!

2023/03/13
received 170555159096591
Zdjęcia z Zespołu Szkół Energetycznych w Gdańsku / Fot. Instytut Biblijny

Etap szkolny 27. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej odbył się w dniach 8-9 marca 2023 roku na dedykowanej platformie w formie online. Do Konkursu zgłosiło się 956 szkół ponadpodstawowych, w tym 1189 podjednostek (liceum, technikum, szkoły branżowe). Do pierwszego etapu konkursu swoich podopiecznych przygotowywało 970 katechetów.

Bardzo cieszy rosnące względem ubiegłych lat, zainteresowanie inicjatywą wśród uczniów i katechetów. W bieżącej edycji 9 tysięcy uczestników z całej Polski podjęło wyzwanie i rozwiązało test z tegorocznego zakresu merytorycznego - Listu do Hebrajczyków oraz Księgi Powtórzonego Prawa. Jesteśmy pełni nadziei, że lektura tych ksiąg przyczyni się do pogłębienia życia duchowego i zachęci młodych do realizacji Bożych zamysłów w ich drodze do świętości.

Platforma konkursowa online do przeprowadzania  etapu szkolnego, który został wprowadzony podczas czasu pandemii sprawdza się na tyle dobrze, że została wprowadzona na stałe. Nieustannie pracujemy nad jej usprawnianiem, by ułatwiał pracę zarówno katechetom, jak i koordynatorom konkursu, zatem jesteśmy wdzięczni za wszelkie przekazywane spostrzeżenia względem jej funkcjonowania. Instytut Biblijny Katolickiego Stowarzyszenia ,,Civitas Christiana” wraz z zespołem koordynatorów diecezjalnych czuwał podczas etapu szkolnego, będąc w gotowości do pomocy uczestnikom, z wszelkimi pojawiającymi się przeszkodami technicznymi i informatycznymi. Do dnia 24. marca br. koordynatorzy diecezjalni, czekają na przesyłane przez katechetów protokoły po etapie szkolnym, by móc przygotować i zaprosić na kolejny etap konkursu, który odbędzie się w każdej polskiej diecezji - 20. kwietnia br.

Jako organizatorzy staramy się, aby to radosne wydarzenie obok atmosfery konkursowych zmagań było miejscem spotkania ludzi zaangażowanych i zjednoczonych wokół treści Pisma Świętego. Zatem czekamy z niecierpliwością na to Święto Biblii podczas etapu diecezjalnego Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej!

 

/ab

Beata Zembrzycka kwadrat

Beata Zembrzycka

Zastępca dyrektora Instytutu Biblijnego Katolickiego Stowarzyszenia ,,Civitas Christiana”, szczęśliwa żona i mama Hani i Zosi.

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej #szkoła #Biblia #Instytut Biblijny Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana"
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej