Gala Nagrody im. kard. Jeża już 16 października!

2022/10/14
Gawronski Miniatura YouTube

W niedzielę, tj. 16 października 2022 roku o godzinie 16:00 w Filharmonii Koszalińskiej im. Stanisława Moniuszki przy ul. Piastowskiej 2 , odbędzie się Gala wręczenia Nagrody im. kard. nom. Ignacego Jeża, której organizatorem jest Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”, Kuria diecezji Koszalińsko-kołobrzeskiej oraz Caritas diecezji Koszalińsko-kołobrzeskiej.

Celem nagrody jest promowanie i inspirowanie działalności oraz twórczości krzewiącej ideały i postawy będące świadectwem uniwersalnych wartości chrześcijańskich, a przez to upamiętnienie działalności ks. kard. nominata Ignacego Jeża.

Kapituła po rozpatrzeniu wniosków skierowanych do sekretariatu Nagrody przydzieliła trzy równorzędne wyróżnienia dla:

Parafialnego zespołu Caritas parafii pw. Św. o. Maksymiliana Marii Kolbego w Słupsku – za praktyczne odczytywanie i realizację zawartej w Ewangelii rzeczywistości Miłosierdzia, która była obecna w życiu Patrona Nagrody

Stowarzyszenia „Dom Miłosierdzia Bożego” – za praktyczne wcielanie w życie dzieła Miłosierdzia Bożego

Krystyny Bastowskiej – za wytrwałą i konsekwentną pracę na rzecz podtrzymywania dziedzictwa kulturowego oraz zaangażowanie w utrwalaniu tradycji chrześcijańskich.

Zwieńczeniem uroczystości podczas Gali będzie koncert Basi Pospieszalskiej i Huberta Kowalskiego z zespołem kameralnym ICON.

Gala wręczenia Nagrody odbędzie się 16.10.2022 roku o godz. 16:00.
Transmisja wydarzenia będzie dostępna za pośrednictwem serwisu YouTube na kanale Civitas Christiana TV - https://www.youtube.com/watch?v=siPVtBl7Elo.

Patronat medialny wydarzenia: e-civitas.pl.

Serdecznie zapraszamy!

/mdk

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Nagroda im. Ignacego Jeża #Civitas Christiana Koszalin #Krystyna Bastowska #Stowarzyszenie Dom Miłosierdzia Bożego #Basia Pospieszalska #hubert kowalski #zespół ICON
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej