Gdańskie spotkanie opłatkowe

2015/01/19

W Galerii Mariackiej odbyło się tradycyjne spotkanie opłatkowe wzięli w nim udział członkowie Rady Oddziału Okręgowego oraz sympatycy i przyjaciele Stowarzyszenia z Gdańska.

Wśród przyjaciół należy wymienić:  posła PIS Kazimierza Smolińskiego jednocześnie prezesa Fundacji „Sursum Corda” , z którym  Oddział współpracuje w sprawach dotyczących obrazy uczuć religijnych oraz Annę Kołakowską nowo -wybraną radną Rady Miasta Gdańska- liderką Krucjaty Różańcowej za Polskę, z którą współpracowaliśmy m.in. przy okazji akcji związanej  z czytaniem w Krytyce Politycznej scenariusza sztuki „Golgoty Picnic”, wówczas wspólnie jako odpowiedź na obrazoburczą prowokację czytaliśmy w naszym Oddziale – Biblię.

Gościem honorowym spotkania był bp Wiesław Szlachetka, który nie po raz pierwszy  gościł w naszej Galerii. Po odczytaniu prologu Ewangelii wg Św. Jana i wygłoszonym przez ks. Biskupa słowie do zebranych, wysłuchano krótkiego koncertu kolęd w wykonaniu Joanny Orzeł z przyjaciółmi i podzielono się opłatkiem.

Waldemar Jaroszewicz

pgw

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Anna Kołakowska #civitas christiana #Gdańsk #Kazimierz Smoliński #opłatek #spotkanie
© Civitas Christiana 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej