Imieniny Patrona ulicy Kard. Stefana Wyszyńskiego w Łomży

2015/09/11

W sobotę 5 września 2015r., mieszkańcy, pracownicy i pracodawcy posiadający swoje instytucje, firmy i sklepy, postanowili lepiej się poznać i zintegrować wokół postaci patrona ich ulicy, którym jest kardynał Stefan Wyszyński. Inicjatorem tego wydarzenia było Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” w Łomży.

Do tego pomysłu z entuzjazmem przyłączyli się inni sąsiedzi z ulicy, tacy jak: Łomżyńskie Centrum Medyczne, parafia Miłosierdzia Bożego, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży (Łomżyński Park Wodny), SKOK Rafineria Gdańska, Centrum Edukacyjne „Logos” i wielu innych, dzięki którym możliwe było zorganizowanie tego spotkania. Wprawdzie imieniny Stefana przypadają drugiego września, ale zostały przeniesione na najbliższą sobotę. Jak wskazał ks. prałat Jerzy Abramowicz (proboszcz Parafii Miłosierdzia Bożego) podczas Mszy świętej w intencji beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia oraz mieszkańców i pracujących na tej ulicy, sobota jest dniem poświęconym Maryi, której szczególnie zawierzał się nasz wielki ziomek. I stąd ten dzień nie jest przypadkowym na wspólne świętowanie. Stefan Wyszyński jest dla nas ważną postacią gdyż jest to Syn Ziemi Łomżyńskiej; Prymas Polski – Prymas Tysiąclecia, Wielki Mąż Stanu, który urodził się na Ziemi Łomżyńskiej 3 sierpnia 1901 r. w miejscowości Zuzela nad Bugiem, na pograniczu Podlasia i Mazowsza. W Łomży uczęszczał do gimnazjum męskiego im. Piotra Skargi. Wielokrotnie do naszego miasta powracał w swojej posłudze kapłańskiej i podkreślał, że tu – w Łomży – kształtowało się jego powołanie kapłańskie.

Po spotkaniu modlitewnym w Kościele Miłosierdzia Bożego osoby, które skorzystały z zaproszenia, powszechnie znanego i wielokrotnie ogłaszanego, mogły wziąć udział w wielu atrakcjach sportowo – rekreacyjnych w Łomżyńskim Parku Wodnym. Wśród nich były konkurencje indywidualne dla dzieci (zjazd rurą na czas, poszukiwanie podwodnych skarbów, wyścigi z balonikiem na czas) i wodne gry zespołowe zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych (mecze siatkówki, koszykówki i piłki wodnej). Ponadto uczestnicy wydarzenia na terenie Parku Wodnego mogli  m.in. zmierzyć ciśnienie tętnicze, poziom cukru i zawartość tkanki tłuszczowej, których pomiary przeprowadzało Łomżyńskie Centrum Medyczne. Chętni mogli umówić się na dodatkowe badania lub skorzystać z bezpłatnej porady odnośnie diety.

Po części sportowo-rekreacyjnej uczestnicy spotkali się przy wspólnym bigosie w Barze Bistro Basen, w czasie którego rozmawiano o przyszłości ul. ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Padały różne pomysły, m.in., by handlujący i prowadzący swoje usługi na tej ulicy wypracowali system wspólnych rabatów dla swoich klientów; aby do wspólnego świętowania imienin ulicy w przyszłości zaprosić wszystkich “Stefków” z miasta. Dyrektor MOSIR-u zachęcał do innych wspólnych inicjatyw na terenie kompleksu Parku Wodnego, a właścicielka miejsca spotkania towarzyskiego wskazała konkretne możliwości integracji. Wszyscy byli przekonani, że warto w przyszłym roku ponownie spotkać się na imieninach ulicy Wyszyńskiego.

Tadeusz Kowalewski

mk

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#civitas christiana #Imieniny patrona ulicy kardynała Stefana Wyszyńskiego #Łomża #Łomżyński Park Wodny #Tadeusz Kowalewski
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej