Inauguracja obchodów 100-lecia poświęcenia Polski Najświętszemu Sercu Jezusa

2021/01/11
sacred heart 4865421 1920

W Krakowie podczas Mszy św. w bazylice NSPJ zainaugurowano obchody 100. rocznicy poświęcenia Polski Najświętszemu Sercu Jezusa. 

W ramach przygotowań do odnowienia aktu zawierzenia Polski Najświętszemu Sercu Jezusa, które odbędzie się 11 czerwca w uroczystość NSPJ, przygotowano program duszpasterski. Do wszystkich parafii w Polsce zostaną przesłane materiały związane z jubileuszem. Ponownego zawierzenia narodu Najświętszemu Sercu Pana Jezusa dokona przewodniczący Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki. 

Jezuicki kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa jest centralnym miejscem kultu Serca Jezusa. Został wybudowany z datków Polaków z całego kraju i konsekrowany w 1921 roku. W związku z tą konsekracją oraz niedawnym odzyskaniem przez Polskę niepodległości powierzono naród Najświętszemu Sercu Jezusa. Wcześniej taki akt złożyli biskupi polscy na Jasnej Górze w obliczu zagrożenia podczas wojny polsko-bolszewickiej. 

- Istotą kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa jest poznanie i przyjęcie miłości Bożej, która najpełniej objawia Jezus, oraz zadośćuczynienie za grzechy przeciwne tej miłości - tłumaczy prowincjał jezuitów o. Jarosław Paszyński SJ. 

 

Na podst./ekai.pl

/ut

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#jezuici #Serce Jezusa #kraków #akt zawierzenia
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej