Jak Karol Wojtyła przekonał Kościół do kultu Bożego Miłosierdzia? Zapraszamy na spotkanie!

2024/03/13
Jan Pawel II zapomniany 6 Wpis na Facebooku

W sobotę 16 marca 2024 r. o godz. 10:00 odbędzie się szóste spotkanie z cyklu „Jan Paweł II zapomniany?”. Tym razem gościem będzie dr Ewa K. Czaczkowska z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, która przedstawi wykład „Jak Karol Wojtyła przekonał Kościół do kultu Bożego Miłosierdzia".

Prelegentka jest historyczką, dziennikarką i publicystką. Pracuje w Instytucie Edukacji Medialnej i Dziennikarstwa na Wydziale Teologicznym UKSW. Jest autorką licznych biografii takich osób jak: kard. Stefan Wyszyński, s. Faustyna Kowalska czy ks. Jerzy Popiełuszko. Pośród jej licznych publikacji znajduje się także książka: "Papież, który uwierzył. Jak Karol Wojtyła przekonał Kościół do kultu Bożego Miłosierdzia".

Karol Wojtyła wiedział, że głoszenie orędzia o Bożym Miłosierdziu jest jego najważniejszym zadaniem na długo przedtem zanim został papieżem. W latach 50., gdy ten kult był przez Święte Oficjum zakazany, on odprawiał nabożeństwa w Łagiewnikach i pisał pozytywnie do Watykanu o objawieniach s. Faustyny Kowalskiej. Jako metropolita krakowski ostrożnie, ale konsekwentnie działał w kurii watykańskiej na rzecz zniesienia zakazu. Kiedy wykonał to zadanie, jako kardynał został papieżem, by głosić całemu światu, że Bóg jest miłosierny.

Spotkanie odbędzie się w siedzibie Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” oddział w Koszalinie, ul. bpa Czesława Domina 12/4

Wstęp na wydarzenie jest wolny. 

 

/ab

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Jan Paweł II #Koszalin #Civitas Christiana Koszalin #wykład #miłosierdzie Boże #miłosierdzie #s. Faustyna #Faustyna Kowalska #dr Ewa Czaczkowska #zaproszenie
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej