Każdy ma swoje Westerplatte | e-wydanie Miesięcznika „Civitas Christiana” do pobrania

2019/08/1
sierpien-wrzesien.png

Szanowni Czytelnicy!

Przełom maja i czerwca to w życiu Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” zawsze miesiąc o dużej intensywności społecznego zaangażowania. Tak jest i w tym roku, stąd w bieżącym numerze pisma sporo miejsca poświęcamy zarówno uroczystości wręczenia na Zamku Królewskim w Warszawie najważniejszego wyróżnienia, którego fundatorem jest nasze Stowarzyszenie, jak również relacjonujemy z Niepokalanowa przebieg finału Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej – odsłaniając jednocześnie tematykę kolejnej już 24. edycji Konkursu. Nie brakuje też relacji z modlitewno-formacyjnych wydarzeń (Pielgrzymka na Jasną Górę i Spotkanie w Prudniku-Lesie).

e-wydanie do pobrania

Wakacyjny czas to także wspomnienie bliskiej naszemu środowisku wybitnej polskiej pisarki Zofii Kossak. 10 sierpnia obchodzimy 130. rocznicę urodzin autorki m.in. wznowionej przez nasze wydawnictwo książki „Z otchłani” i współtwórczyni słynnej „Żegoty”, stąd w piśmie nie mogło zabraknąć miejsca na wspomnienie samej Zofii Kossak, jak też wydarzeń, które w ramach roku jubileuszowego jej poświęconemu jako środowisko organizujemy w kraju.

Celowo wspomniałem wyżej zarówno udział w Radzie Pomocy Żydom, jak i słynny zapis pobytu w obozie koncentracyjnym, ponieważ numer, który Państwo trzymacie w dłoniach, nie może zbyć milczeniem 80. rocznicy zbrodniczego napadu na Polskę przez hitlerowskie Niemcy i wybuchu II wojny światowej. Polecam więc blok artykułów dotykających tej tragicznej karty dziejów Polski i świata.

Pozostając jeszcze w atmosferze refleksji wokół pierwszej pielgrzymki Papieża Polaka w 1979 r., postanowiliśmy zatytułować numer bieżący hasłem „Każdy ma swoje Westerplatte”, nawiązując do znanych powszechnie słów św. Jana Pawła II, wygłoszonych podczas kolejnej wizyty w Ojczyźnie w 1987 r. W wolnej chwili wróćmy do tej homilii i zastanówmy się nad jej aktualnością również dziś.

Życzymy dobrej lektury!

Maciej Szepietowski

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#historia #Kościół #media społecznościowe #nowy numer #ojczyzna #Polska #rocznica #rozbiór Polski #slider #social media #Westerplatte #wiara #Zofia Kossak
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej