Kino duchowe we Włodawie

2015/01/24

Film „Jan Paweł II i Prymas Stefan Kardynał Wyszyński”, który dotarł do Włodawy dzięki Katolickiemu Stowarzyszeniu „Civitas Christiana”, został pokazany we Włodawskim Domu Kultury 22 stycznia. W spotkaniu wziął udział również reżyser filmu Paweł Woldan, autor ponad 60 filmów dokumentalnych i 7 spektakli teatrów telewizyjnych.

DSC_0879Film opowiada o więziach między prymasem Wyszyńskim a biskupem, arcybiskupem i kardynałem Karolem Wojtyłą, a potem papieżem Janem Pawłem II. Osoby występujące w filmie opowiadają o oficjalnych i prywatnych spotkaniach dwóch wybitnych osobowości polskiego Kościoła oraz ich stosunku do władz. W filmie pokazano także fragmenty zapisków prymasa Wyszyńskiego czytane przez Olgierda Łukaszewicza.

Spotkanie otworzyła przewodnicząca włodawskiego oddziału „Civitas Christiana” Irena Czernicka, przedstawiając dorobek reżysera filmu. Po projekcji Paweł Woldan, zwracając się do młodych odbiorców, podkreślił wagę przyjaźni i wiary w Boga, stawiając wzór prymasa Wyszyńskiego i papieża Jana Pawła II. Zachęcił do pielgrzymowania do grobów bohaterów filmu – do Warszawy i Rzymu. Wspomniał o zmarłych: Marii Okońskiej, Januszu Zabłockim i ks. Zdzisławie Peszkowskim, którzy występują w jego filmie.

 Joanna Szubstarska

mm

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Jan Paweł II #kino #włodawa #Wyszyński
© Civitas Christiana 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej