Kościół a masoneria. Wrocław zaprasza na kolejne spotkanie na Staromłyńskiej

2023/11/23
27.11.2023 N.Wojtowicz2 kadr
Grafika: Renata Jakubczyńska

W opublikowanej 13 listopada 2023 roku nocie Dykasterii Nauki Wiary, podpisanej przez prefekta Victora Fernandéza za aprobatą Papieża Franciszka, Stolica Apostolska potwierdza, iż nadal „Katolikom pozostaje zabronione wstępować do masonerii”.

Dykasteria odpowiedziała tym samym na prośbę bp. Julito Cortesa, biskupa Dumanguete na Filipinach, który - jak podaje Vatican News - „po ukazaniu z niepokojem sytuacji w swojej diecezji, ze względu na ciągły wzrost liczby wiernych zapisujących się do masonerii, poprosił o sugestie, jak odpowiednio radzić sobie z tą rzeczywistością z duszpasterskiego punktu widzenia, biorąc również pod uwagę implikacje doktrynalne”.

W związku z ukazaniem się tej noty, we wrocławskiej siedzibie „Civitas Christiana” dr Norbert Wójtowicz opowie o historii relacji Kościoła Katolickiego do masonerii. Spotkanie odbędzie się 27 listopada 2023 r. (poniedziałek) o godz. 18.00 przy ul. Staromłyńskiej 2A/U12.

Dr Norbet Wójtowicz to absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego i Papieskiego Fakultetu Teologicznego we Wrocławiu, doktor nauk humanistycznych. Ukończył podyplomowe studia w zakresie dziennikarstwa, problematyki związanej z funkcjonowaniem funduszy europejskich, oligofrenopedagogiki i resocjalizacji oraz profilaktyki społecznej. Jest też absolwentem studiów „służby specjalne” na Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie. Wykłada m.in. w Szkole Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku i w Podyplomowym Studium Dziennikarskim przy Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu.

 

/mdk

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#masoneria #wolnomularstwo #Poniedziałki na Staromłyńskiej #Norbert Wójtowicz #Kościół a masoneria
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej