Królowa Polski o wielu obliczach w Augustowie

2015/06/3

W Bazylice Najświętszego Serca Jezusa członkowie i sympatycy Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” w Augustowie 28 maja wzięli udział w uroczystym otwarciu wystawy pt. “Królowa Polski o wielu obliczach. Wizerunki Matki Bożej koronowane przez Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego” 

Wystawa ta powstała dzięki Helenie Kupiszewskiej, która jest pomysłodawczynią przedsięwzięcia i członkinią Instytutu Prymasowskiego w Warszawie. Otwarcie wystawy poprzedziła Msza Święta koncelebrowana m.in. przez księdza proboszcza Jana Wróblewskiego oraz ks. Marcina Mackiewicza, który w homilii nawiązał do aktualności nauczania Prymasa Tysiąclecia. Po Mszy Świętej Matka Generalna – s. Bolesława Dębska ze Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi w Studzienicznej, podzieliła się swą refleksją dotyczącą związków księdza Prymasa– dziś Sługi Bożego- ze Zgromadzeniem Sióstr Rodziny Maryi. Siostra wspominała, że latem 1979 i 1980 roku Prymas Wyszyński odpoczywał w skromnym domu Sióstr Rodziny Maryi w Studzienicznej koło Augustowa i wówczas często powtarzał: ”czas to miłość…nie pieniądz, jak mówią inni.” O idei wystawy oraz o autorce 47 kopii wizerunków obrazów koronowanych przez Prymasa powiedział Romuald Gumienniak – przewodniczący O.O KSCCh w Białymstoku. Na zakończenie wystąpiły uczennice z Zespołu Szkół Muzycznych w Augustowie prezentując utwory Maryjne.

A.Szmuksta

pgw

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Augustów #civitas christiana #kard. Wyszyński #Matka Boża #s. Bolesława Dębska #wystawa #Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej