Ks. dr Marek Żejmo odszedł do Domu Pana

2023/12/22
3 C v2
Fot. Marta Karpińska

22 grudnia 2023 roku po długim zmaganiu się z chorobą zmarł ks. dr Marek Żejmo, nasz Przyjaciel, od 1991 roku Asystent Kościelny Szczecińsko-Koszalińskiego Oddziału Okręgowego Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”, w marcu b.r. wybrany do grona Konsultorów Rady ds. Społecznych KEP.

Ks. Marek był synem Ireny, śpiewaczki operowej i profesor Akademii Muzycznej w Bydgoszczy oraz Stanisława, żołnierza Polskich Sił Zbrojnych na zachodzie, przygotowywanego do bycia „Cichociemnym”. Miał brata Ireneusza, również księdza, młodszego o dwa lata, którego pochował w 2020 roku.

Ks. Marek był wykładowcą filozofii w Wyższym Seminarium Duchownym w Koszalinie oraz na Akademii Pomorskiej w Słupsku. Napisał wiele książek, można go było usłyszeć w radiu i podcastach. W ubiegłym roku, po 14 latach służby jako proboszcz parafii pw. Matki Bożej Uzdrowienia Chorych w Dźwirzynie, przeszedł na emeryturę. Ksiądz Marek na chęć rozmowy z nim, prośbę o poradę nigdy nie odmawiał, był wyrozumiały, pełen empatii, nie stwarzał barier między nim a drugim człowiekiem.

Jeszcze nie tak dawno, pod koniec września, z siłą i nadzieją podsumował VII Festiwal Katolickiej Nauki Społecznej, jako Członek Rady Programowej Festiwalu.

Księże Marku! Wreszcie nastąpiło utęsknione spotkanie z bratem i rodzicami! Spoczywaj w pokoju!

Do zobaczenia!

 

/ab

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#ks. dr Marek Żejmo #Civitas Christiana Koszalin #Civitas Christiana Szczecin #nekrolog #asystenci kościelni Civitas Christiana #śmierć
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej