Kuźnia teologicznych inspiracji

2022/07/14
Kuznia Teologicznych Inspiracji
https://www.kuzniateologiczna.pl/

Z inicjatywy kilku młodych księży Archidiecezji Poznańskiej (jak sami siebie nazywają "kowali") w Poznaniu od października br. rozpocznie się niezwykle cenna i nowatorska inicjatywa – Kuźnia Teologicznych Inspiracji.

Kuźnia ma być miejscem spotkań i dyskusji wszystkich, którzy chcieliby pogłębić i lepiej zrozumieć wiarę. Nie będzie ona zamkniętym kursem teologii, lecz przestrzenią do debaty, miejscem twórczym, w którym przedmiotem spotkań staną się również zagadnienia, które nie doczekały się jeszcze jednoznacznej kanonicznej interpretacji.

Celem wykładów i dyskusji w Kuźni będzie ustalenie Prawdy w najbardziej klasycznym rozumieniu tego słowa, w myśl pierwszego artykułu De veritate: „verum est id quod est” („prawdziwe jest to, co jest”). Wydaje się, że dzisiaj często zapominamy, iż podstawowym celem teologicznego dyskursu nie jest znalezienie argumentów dla udowodnienia, że wszyscy wokół nie mają racji, ale ustalenie „tego, co jest”, by żyć w Prawdzie. Wszak nasz Zbawiciel mówił: „Ja jestem Drogą, Prawdą i Życiem” (J 14,6). Mamy dążyć do Prawdy nie dla zaspokojenia intelektualnej ciekawości lub zdobycia argumentów, ale po to, by żyć w Prawdzie.

Organizatorzy Kuźni zachęcają do gruntownego poznania naszej rzymskokatolickiej tożsamości oraz do podjęcia intelektualnych wyzwań, przed którymi stawia nas współczesność, tak, aby Bóg był uwielbiony we wszystkim.

Zapraszamy do zapoznania się ze stroną internetową, gdzie znajdują się szczegółowe informacje: https://www.kuzniateologiczna.pl/ 

- YouTube

/em

Karol Irmler kwadrat

Karol Irmler

Przewodniczący Zarządu Oddziału Okręgowego Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” w Poznaniu. Historyk, publicysta.

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#kuźnia #Kuźnia Teologicznych Inspiracji #Civitas Christiana Poznań #inicjatywa #spotkania #debata
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej