Miasto urodzenia i chrztu św. Maksymiliana Marii Kolbego

2022/06/29
289330440 174166608395681 8905063841033868641 n
Fot. Piotr Sutowicz | Centrum Medialne Civitas Christiana

Zduńska Wola znana jest m.in. z tego, że właśnie w niej urodził się św. Maksymilian Maria Kolbe. Jak szczęśliwa jest Zduńska Wola, że ma takiego patrona, że ma jako "ziomka" kogoś, kto jest dzisiaj na ołtarzach, bo nic nie przyczynia się tak do wzrostu kapłaństwa, jak inny kapłan - podkreślał w homilii ksiądz biskup Wiesław Mering, biskup senior Diecezji Włocławskiej. 

20 czerwca 2022 r. z inicjatywy Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” w Zduńskiej Woli odbyła się Msza święta, którą celebrował bp Mering. Po jej zakończeniu miało miejsce krótkie wystąpienie dotyczące nowowydanej książki Instytutu Wydawniczego PAX Myśli i rozważania św. Maksymiliana Marii Kolbego. Wydarzenie zwieńczone zostało widowiskiem słowno-muzycznym w  wykonaniu nauczycieli i uczniów miejscowej szkoły muzycznej.

Mamy do czynienia z książką integralną. Czy to jest książka ciekawa? Nie o to chodziło wydawcom. Czy św. Maksymilian, gdy swoje myśli formułował chciał je formułować w sposób ciekawy? Nie na tym mu zależało! Zależało mu na tym, żeby poprzez jego pisarstwo - pisanie, mówienie, wydawanie książek, wydawanie czasopism nawracali się katolicy - podkreślił w swoim wystąpieniu Piotr Sutowicz, Dyrektor Centrum Medialnego Civitas Christiana.

Zdjęcia: Emilia Bernaciak, Mateusz Gawroński, Kamil Latuszek
Montaż: Emilia Bernaciak

/em

Bernaciak

Emilia Bernaciak

Dziennikarz, realizator dźwięku. Redaktor w Radio Civitas Christiana.

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Zduńska Wola #IW PAX #Instytut wydawniczy pax #Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana #e-civitas #news #Emilia Bernaciak #Piotr Sutowicz #Kamil Latuszek #Mateusz Gawroński #reportaż
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej