Międzynarodowa odpowiedzialność karna jednostek za zbrodnie przeciwko ludzkości

2022/07/29
CCH 1220
Fot. Marta Karpińska / Centrum Medialne Civitas Christiana

Gościem Macieja Szepietowskiego w Studio Warszawa był dr Krzysztof Masło, adiunkt w Katedrze Prawa Międzynarodowego i Europejskiego na Wydziale Prawa i Administracji UKSW w Warszawie oraz dyrektora Departamentu Współpracy Międzynarodowej i Praw Człowieka w Ministerstwie Sprawiedliwości, autor książki „Międzynarodowa odpowiedzialność karna jednostek za zbrodnie przeciwko ludzkości”.

Dr Masło wyjaśnił różnicę pomiędzy terminami zbrodnia wojenna, ludobójstwo i zbrodnia przeciwko ludzkości, które często – mylnie – używane są zamiennie. Rozmowa dotyczyła też m.in. możliwości osądzenia zbrodni dokonywanych podczas wojny na Ukrainie, skuteczności międzynarodowych trybunałów sądzących sprawców ludobójstw, szczególnego wkładu Polski w rozwój międzynarodowego prawa karnego oraz przebywających w polskich więzieniach wysoko postawionych zbrodniarzy z okresu wojny w Bośni i Hercegowinie.

/mdk

Maciej Szepietowski

Maciej Szepietowski

Prawnik, zastępca Redaktora Naczelnego kwartalnika, członek Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”.

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Krzysztof Masło #zbrodnie wojenne #zbrodnie przeciwko ludzkości #ludobójstwo #Międzynarodowa odpowiedzialność karna jednostek za zbrodnie przeciwko ludzkości #wojna Ukraina #Studio Warszawa
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej