Narzeczeństwo – początek wieczności czy koniec wolności?

2019/04/9
dsc09000.jpg

Często trudno jest odnaleźć prawdziwy sens relacji między mężczyzną i kobietą. W naszych czasach toczy się zacięta dyskusja o tym jak powinna wyglądać relacja damsko-męska, jak powinno wyglądać narzeczeństwo, ślub czy rodzina. Jak więc w tych trudnych czasach odnaleźć złoty środek? Jak stworzyć własny początek wieczności?

Na te i inne pytania starali się odpowiedzieć nasi goście, którzy 28 marca 2019 uczestniczyli w spotkaniu na auli Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku, którego organizatorami był Akademicki Oddział Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Białostockiej oraz Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” w Białymstoku. A gośćmi spotkania byli Monika i Marcin – młode małżeństwo, które w życiu kieruje się dewizą „wiara, nadzieja, MIŁOŚĆ”. Są to ludzie pełni pasji, ale także wiary. Wspólnie prowadzą bardzo popularny kanał Youtube zatytułowany „Początek Wieczności” poświęcony tematom związków, małżeństwa czy rodziny. W sposób szczególny pokazują, że życie w małżeństwie jest czymś BOSKIM!

Fot. dr Łukasz Kalisz/Akademickie Koło KSM AB

Spotkanie, które poprowadził Wojciech Grodzki – znany DJ, prezenter oraz konferansjer, było opowieścią Moniki i Marcina o ich własnym dojrzewaniu w związku, małżeństwie, a teraz także – rodzicielstwie, gdyż razem z nimi obecna była 10-miesięczna Zuzia oraz 3 letni Adam. Recepta naszych gości na odpowiednie poukładanie swojego życia, to zawierzenie go Bogu i na nim budowanie wspólnego świata. Wiele kwestii w życiu wymaga od nas wiary i zaufania, ale też wspólnego punktu oparcia, który niesie siłę i nadzieję. To właśnie tą drogą, dzięki dialogowi i porozumieniu możemy budować własne relacje, które mogą być przykładem dla naszych dzieci. Dobrze pojmowana wolność nigdy nie kończy się wraz z narzeczeństwem czy małżeństwem, gdyż tylko wolny człowiek jest w stanie prawdziwie kochać i dawać miłość innym. Ale to właśnie wolność umożliwia mu świadomy i pewny wybór między odpowiedzialną miłością, a hedonistycznym życiem bez zobowiązań. Według Moniki i Marcina, to tylko od nas i od tego jak ułożymy własny świat i życie będzie zależało, czy jesteśmy w stanie stworzyć własny „początek wieczności”.

Fot. dr Łukasz Kalisz/Akademickie Koło KSM AB

Spotkanie przerosło oczekiwania organizatorów, gdyż aula pomieściła około 800 osób, przez co część chętnych do udziału musiała pozostać na korytarzu lub nie znalazła sobie miejsca. W czasach niepewności, braku odpowiedzialności, kryzysu rodziny oraz rodzicielstwa świadectwo Moniki i Marcina Gomułków jest szczególnie cenne i umacniające dla młodych ludzi poszukujących przykład i otuchy. Ich słowa potwierdzają starą maksymę: „Jeśli Bóg na pierwszym miejscu, to wszystko na dobrym miejscu”.

Tomasz Filipowicz

/md

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Białystok #gomulkowie #małżeństwo #narzeczeństwo #spotkanie #youtube
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej