Noc muzeów 2016 w gdańskiej pracowni pisania ikon

2016/06/3

 W noc muzeów AD 2016 postanowiliśmy otworzyć Pracownię i zaprosić wszystkich spragnionych na Nocne Spotkanie z Tajemnicą Ikony. A było ich wielu. Przez pięć godzin naszego czuwania i wspólnej pracy przyjęliśmy w Pracowni ponad sto osób.

Jest nas w Pracowni dziesięcioro: Basia, Bożena, Edek, Ela, Iwona, Jacek, Krysia, Krystyna, Marzena i Monika. Od października spotykamy się w Gdańskiej „Galerii Mariackiej” raz w tygodniu. Przez dwie, trzy godziny wspólnie milczymy, modlimy się, słuchamy muzyki ciszy, pracujemy. Piszemy ikony – warto dodać, że oprócz pracowni odbywają się również raz w tygodniu warsztaty dofinansowane przez Miasto Gdańsk.

Odwiedzającym nas w noc muzeów AD 2016  pokazaliśmy efekty naszej pracy na wystawie ikon, warsztat ikonopisarski z całym jego bogactwem i niezwykłością, kolejne etapy pracy nad ikoną. O pełnych godzinach wprowadzaliśmy w kanon, symbolikę i teologię ikony. Rozmawialiśmy, rozmawialiśmy, rozmawialiśmy… A  mieszkańcy Trójmiasta, Krakowa czy Warszawy słuchali zafascynowani. Na koniec prawie każdy gość odszedł z krótkim folderem przybliżającym świat ikon. Mamy nadzieję, że każdy, kto do nas przyszedł tej nocy zainteresowany ikonami, dostrzeże potrzebę rozwijania duchowości, która poprowadzi go do Boga – Źródła miłości i harmonii.

Kiedy już wszyscy poszli i na powrót zamknęliśmy drzwi, mogliśmy uściskać Krysię, która w czasie Nocy świętowała swoje okrągłe urodziny.

Monika, W.J.

pgw

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#civitas christiana #Galeria Mariacka #Gdańsk #ikona #Noc Muzeów
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej