Nowy Sącz: Finał XXIV Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych

2019/12/17
11.jpg

Dnia 11 grudnia 2019 r. odbył się finał XXIV Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych organizowany przez Szkołę Podstawową nr 3 im. Jana Kochanowskiego w Nowym Sączu, Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu, Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” oraz Stowarzyszenie „Dla Miasta”.

Uroczyste rozdanie nagród odbyło się w Galerii Marii Ritter – Oddziale Muzeum Okręgowego przy   ul. Rynek 2 w Nowym Sączu. Patronat honorowy nad konkursem objął Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel.

Konkurs od wielu lat cieszy się bardzo dużą popularnością. Biorą w nim udział dzieci i młodzież z powiatu Nowosądeckiego. Jego ideą jest podtrzymywanie i kultywowanie tradycji bożonarodzeniowej.

Wręczenie nagród poprzedziły jasełka w wykonaniu dzieci z Świetlicy Środowiskowej „Zabełcze” przygotowane przez Edytę Basiagę i Patrycję Łęczycką. Mali aktorzy, wcielając się w poszczególne postacie szopki betlejemskiej, poprzez wiersze i śpiew kolęd wprowadzili wszystkich zebranych w radosną atmosferę oczekiwania na narodziny Pana Jezusa.

Dzieci występowały w pięknych strojach ludowych, aniołków, górali, pastuszków, Trzech Króli oraz Maryi i Józefa. Aktorzy zachwycili grą, aranżacją oraz autentycznym wykonaniem kolęd i pastorałek.

Po części oficjalnej nastąpiło uroczyste ogłoszenie wyników, rozdanie nagród oraz prezentacja szopek Bożonarodzeniowych wykonanych przez uczestników konkursu. Nagrody wręczali m.in.: Prepozyt Bazyliki św. Małgorzaty ks. dr Jerzy Jurkiewicz – asystent oddziału „Civitas Christiana” w Nowym Sączu oraz Aleksandra Ślusarek – przewodnicząca oddziału.

Nagrodzone i wyróżnione szopki będą prezentowane na wystawie pokonkursowej w terminie 11.12.2019 r. – 31.01.2020 r. w dniach: wtorek – sobota, w Galerii Marii Ritter, Rynek 2 w Nowym Sączu.

/md

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#bożenardzenie #konkurs #konkurs bożenarodzeniowe #spotkanie
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej