Oddział Okręgowy w Kielcach: Dni Skupienia

2019/08/5
lml-8022-cl.jpg

Do tradycji Oddziału Okręgowego w Kielcach od kilkunastu lat należą coroczne Dni Skupienia organizowane w różnych miejscach kultu religijnego regionu świętokrzyskiego. Są one częścią prac ośrodków formacji katolicko- społecznej.

Tegoroczny Dzień Skupienia dla członków Stowarzyszenia odbył się 22 czerwca br. w Archiopactwie Cystersów (Sanktuarium Bł. Wincentego Kadłubka) w Jędrzejowie. Opactwo jędrzejowskie jest najstarszym opactwem cysterskim na ziemiach polskich. Zostało ono ufundowane w 1140 r. przez Janika Jaksę późniejszego arcybiskupa gnieźnieńskiego i jego brata Klemensa. Spotkanie rozpoczęła Msza Św., którą odprawił Opat Klasztoru Ojciec Rafał Adam Ściborowski. W wygłoszonej homilii ukazał wartość i potrzebę chrześcijańskiego posłania do różnych działań w Kościele i społeczeństwie. Na tym tle naświetlił role Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” w życiu Kościoła i państwa.

Osiemdziesięciu członków Stowarzyszenia na czele z dyrektorem Oddziału Okręgowego w Krakowie i Kielcach – Mateuszem Zbrógiem i Tadeuszem Kantorem – gromadząc się na modlitwie podziękowało za kolejny rok działalności oddziału prosząc o pomyślność w przyszłych latach.

Po Mszy św. jeden z ojców oprowadził wszystkich uczestników po kompleksie klasztornym prezentując historię tego miejsca. Po zwiedzaniu członkowie mieli możliwość ucałowania relikwii bł. Wincentego Kadłubka, który spędził w jędrzejowskim klasztorze ostatnie 5 lat życia pisząc Kronikę Polski.

Łukasz Dzięcioł

/md

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#członkowie #Dni Skupienia #Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana #rekolekcje #wiara #wspólnota #życie stowarzyszenia
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej