Olsztyn: „Być świadkiem Miłosierdzia”

2016/10/12
dsc-0113.jpg

U stóp świętolipskiej Matki Jedności Chrześcijan członkowie i sympatycy Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” z terenu województwa warmińsko-mazurskiego przeżywali swoje Dni Skupienia. Drugie w tym roku okręgowe Dni Skupienia miały poprowadzić do odnowienia przyrzeczeń chrztu świętego i w konsekwencji do przejścia przez Bramę Miłosierdzia, która znajduje się w świętolipskiej bazylice.

Miesiąc październik – miesiąc maryjny zachęcił uczestników do szczególnej modlitwy za wstawiennictwem Matki Bożej. W Godzinie Miłosierdzia odprawiona została Droga krzyżowa, której rozważania zostały zaczerpnięte z tegorocznych Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Na drugim miejscu, wspólnota zgromadzona w Świętej Lipce, wysłuchała dwóch konferencji – o bł. Władysławie Bukowińskim i o roli apostolstwa świeckich.

Kulminacyjnym punktem spotkania miał miejsce w niedzielne przedpołudnie. Było to odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i przejście przez Bramę Miłosierdzia oraz Eucharystia pod przewodnictwem ks. abp. Józefa Górzyńskiego w bazylice.

Mateusz Rutynowski

/ss

Szczesny Szymon

Szymon Szczęsny

Historyk, ekonomista, podróżnik. Członek Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana.

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#bł. Władysław Bukowiński #Civitas Christiana Olsztyn #formacja #ks. abp Józef Górzyński #ŚDM #spotkanie formacyjne #Święta Lipka
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej