Olsztyn: Wprowadzenie relikwii Prymasa Tysiąclecia

2021/10/1
relikwie
Źródło: Gość.pl

Relikwie pierwszego stopnia wprowadzone do świątyni to kropla krwi bł. Stefana Kard. Wyszyńskiego. Jest ona umieszczona w relikwiarzu, na którym znajduje się również wizerunek Matki Boskiej Częstochowskiej oraz słowa "Per Mariam Soli Deo". To zawołanie biskupie błogosławionego: "Przez Maryję Jedynemu Bogu". 

Krew Prymasa Tysiąclecia została pobrana i zachowana przez lekarza, który opiekował się Stefanem Wyszyńskim pod koniec jego choroby. Dwa relikwiarze z kroplami krwi zostały przekazane archidiecezji warmińskiej. Jeden z nich został we wtorek (28.09) wprowadzony do kościoła, którego patronką była dotychczas błogosławiona Franciszka Siedliska. Teraz patronem parafii stał się błogosławiony Stefan Wyszyński, a kościół staje się oficjalnym miejscem kultu błogosławionego.

W tejże parafii w Olsztynie od kilku lat - każdego 28 dnia miesiąca - trwała modlitwa w intencji beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia, której Civitas Christiana w Olsztynie był inicjatorem. Warto dodać, iż  w grudniu 2017 roku papież Franciszek podpisał dekret o heroiczności cnót sługi Bożego i wówczas zainaugurowano wspólną modlitwę. 

Niech autorytet dziedzictwa Patrona Stowarzyszenia błogosławionego kard. Stefana Wyszyńskiego przemawia do nas słowami: „Pragniemy już tylko, aby człowiek umiał kochać! Aby umiał zwyciężać przez miłość! Jeżeli nas zdobędzie wielki człowiek, to tylko taki, który będzie miał wielką miłość” - kard. Stefan Wyszyński, Homilia, Wrocław, 16 VIII 1980. 

/uk

© Civitas Christiana 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej