Oświęcim: XL Sesja Kolbiańska - zapowiedź

2021/08/9
jkAdobeStock 425250760

12 sierpnia odbędzie się XL, jubileuszowa edycja Sesji Kolbiańskiej, od początku organizowana przez oświęcimski oddział "Civitas Christiana". W tym roku odbywa się ona pod hasłem "Wolni w niewoli".

W debacie udział wezmą dwie ważne dla naszego środowiska osoby:

- prof. Marek Rembierz, Członek Kapituły Nagrody im. Juliusza Ligonia, wystąpi z tematem "O wolności, władzy nad sobą i samostanowieniu. Czyn Ojca Maksymiliana i uczenie się wolności";

- o. prof. Zdzisław Kijas OFMConv, autor książki Wyszyński. Narodziny nowego człowieka, zaprezentuje temat "Prymas Wyszyński - jak pozostać wolnym?".

W trakcie sesji będzie możliwość nabycia książki o. Zdzisława i zdobycia autografu.

Spotkanie rozpoczyna się o godz. 15:00 koronką do Bożego Miłosierdzia, a zakończy się Mszą św. o godz. 18:00. Całość odbędzie się w Centrum św. Maksymiliana przy klasztorze OO. Franciszkanów w Harmężach.

Dla nieobecnych będzie możliwość uczestnictwa za pośrednictwem transmisji na kanale youtube Centrum św. Maksymiliana w Harmężach.

Organizacja została wsparta przez władze Powiatu Oświęcimskiego i Miasta Oświęcim. Związek Gmin Związanych z Życiem Św. Maksymiliana Maria Kolbe objął wydarzenie patronatem honorowym. Patronatu medialnego udzielił portal e-civitas.pl.

Wydarzenie będzie połączone z dniem skupienia Krakowsko-Kieleckiego Oddziału Okręgowego. W razie pytań związanych z organizacją wyjazdu prosimy o kontakt telefoniczny: 783 981 868.

/mz, mwż

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#sesja #Sesja Kolbiańska #dzień skupienia #prof. Marek Rembierz #o. Zdzisław Kijas
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej