Otwarcie wystawy w Ostrołęce

2015/08/28

Królowa Polski o wielu obliczach – to tytuł wystawy, którą 22 sierpnia br., w przypadające tego dnia święto NMP Królowej, otworzyli bp. Tadeusz Bronakowski i Mariola Kusiak, przewodnicząca Oddziału Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” w Ostrołęce.

Podczas uroczystej Mszy świętej bp. Tadeusz Bronakowski wygłosił homilię o maryjności kard. Stefana Wyszyńskiego, o jego pracy na rzecz budowy kultu maryjnego w Polsce, a także trudnej posłudze duszpasterskiej w okresie PRL-u i ojcowskiej trosce o cały naród. W czasie liturgii, przewodnicząca ostrołęckiego Oddziału odczytała modlitwę o rychłą beatyfikację kard. Wyszyńskiego.

Bezpośrednio po Mszy nastąpiło otwarcie wystawy. Słowo wstępne wygłosili przewodnicząca Oddziału i bp Tadeusz Bronakowski. Na wystawę składa się 47 prac Bożeny Aleksy z Warszawy, przedstawiających obrazy i figury koronowane lub rekoronowane przez Prymasa Tysiąclecia. Zwiedzającym wystawę rozdawane są obrazki z modlitwą o rychłą beatyfikację Kardynała oraz z osobistym Aktem Zawierzenia Maryi. Wystawie towarzyszy specjalnie wydana książka autorstwa Heleny Kupiszewskiej, którą można zakupić na miejscu, a która zawiera ryciny wszystkich obrazów i figur znajdujących się na wystawie oraz homilie wygłoszone przez kard. Wyszyńskiego podczas ich koronacji. Wystawa została przygotowana przez Instytut Prymasa Wyszyńskiego.

Wystawę w Ostrołęce można oglądać dzięki pomocy ks. dziekana Zdzisława Grzegorczyka, ks. Andrzeja Mikuckiego – dyrektora Caritas Diecezji Łomżyńskiej oraz zaangażowaniu członków Oddziału Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” w Ostrołęce.

Mariola Kusiak

 

mk

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#bp. Tadeusz Bronakowski #civitas christiana #Mariola Kusiak #ostrołęka #wystawa Królowa Polski o wielu obliczach
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej