Peregryny rozdane po raz XIX

2022/11/18
DSC00364
Fot. Mariusz Huk / Centrum Medialne Civitas Christiana

17 listopada w Sali Muzeum Uniwersytetu Opolskiego przy Placu Kopernika 4, odbyła się uroczysta gala wręczenia Nagród im. Peregryna z Opola, przyznawanej od 19 lat przez tutejszy Oddział Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”.

Tym razem Kapituła wyróżniła: prof. dr. hab. Bronisława Sitka za pracę naukową, dydaktyczną i organizacyjną w zakresie nauk prawnych oraz za działalność propaństwową i organizację współpracy z zagranicznymi ośrodkami naukowymi. Kapituła dostrzegła też chrześcijańską wrażliwość Laureata na drugiego człowieka.

Tegorocznego Peregryna otrzymał również ks. dr Eugeniusz Ploch, człowiek zaangażowany w pracę z ludźmi cierpiącymi z powodu kryzysu małżeńskiego. Kapituła doceniła jego ewangeliczną troskę o drugiego człowieka i zaangażowanie w dzieła ewangelizacyjne.

Trzecią przyznana statuetkę odebrała pani Anna Trela, lekarz medycyny, osoba zaangażowana w bezinteresowną pomoc osobom potrzebującym, nagrodzona za wrażliwość na drugiego człowieka i niestrudzoną walkę o dobro innych.

Tegoroczna gala pokazała jak ważną rolę na społecznej mapie Opola odgrywa nagroda, której patron - XIV wieczny kaznodzieja oraz inkwizytor - słynął przede wszystkim z wielkiej sprawiedliwości, a ta cecha łączy wszystkich Laureatów. Alina Kostęska - Przewodnicząca Oddziału Okręgowego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” w Opolu, a zarazem wiceprzewodnicząca Kapituły - podkreśliła w trakcie uroczystości, że przyszłoroczna XX edycja Peregryna, będzie doskonałą okazją do głębszych podsumowań tej inicjatywy.

/mdk

 

Piotr Sutowicz

Piotr Sutowicz

Historyk, zastępca redaktora naczelnego, członek Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”.

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#nagroda peregryna z opola #Alina Kostęska #Bronisław Sitek #ks. dr Eugeniusz Ploch #Anna Trela #Civitas Christiana Opole
© Civitas Christiana 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej