Slajdy i medale podsumowały działalność oddziału

2014/04/25

W czwartek 24 kwietnia w siedzibie wrocławskiego oddziału „Civitas Christiana” przy ul. Kuźniczej odbyło się tradycyjne spotkanie wielkanocne członków Stowarzyszenia. Na sali zebrało się kilkadziesiąt osób, by między niedzielą zmartwychwstania Pańskiego, a kanonizacją Jana Pawła II spędzić ze sobą czas, porozmawiać i wysłuchać interesujących przemówień.

Całość wydarzenia poprowadziła Estera Ryczek, przewodnicząca oddziału wrocławskiego Stowarzyszenia. Po zakończeniu modlitwy, otwierającej spotkanie, spontanicznie głos zabrała Teresa Więckiewicz, członkini rady oddziału, która przypomniała o rocznicy pielgrzymki „Civitas Christiana” do Ojca Świętego Jana Pawła II, która miała miejsce 20 lat temu, i ważnych słowach papieża do zgromadzonych członków Stowarzyszenia – „budujcie Civitas Christiana!”. Zaraz potem zaprezentowany został multimedialny pokaz slajdów, który ukazywał wycinek pracy wrocławskiego oddziału w ostatnim kwartale, a stosownym komentarzem prezentację opatrzył dyrektor oddziału Piotr Sutowicz. Następnie kilka słów powiedział Sławomir Józefiak, wiceprzewodniczący Rady Głównej, który wyraził zadowolenie z obecnego kierunku rozwoju Stowarzyszenia i jednocześnie wysoko ocenił dokonania oddziału.

Następnie Henryk Koch, przewodniczący Rady Oddziału Okręgowego, wraz z przedmówcą wręczył trzem zasłużonym dla okręgu osobom brązowe medale honorowe. Pierwszą z nich był prof. dr hab. Aleksander Marek Zyśko, który został uhonorowany w podziękowaniu za podjęcie ważnej debaty nad kształtem i przyszłością kultury polskiej z udziałem najlepszych twórców profesjonalnych i amatorów sztuki.

Profesor Zyśko prowadzi w oddziale wrocławskim inicjatywę „Galeria Kuźnicza”, w ramach której odbywają się wernisaże stojących na wysokim poziomie dzieł sztuki. Drugą uhonorowaną osobą była Teresa Duda, koordynująca prace Stowarzyszenia w Oddziale Świdnickim, w którym działała od samego początku i kieruje nim ze świetnymi rezultatami, dającymi nadzieję na duży rozwój w przyszłości. Trzecią osobą, która otrzymała pamiątkowy medal jest Piotr Gaglik, który niezwykle aktywnie działa w ramach „Civitas Christiana”, inicjując wiele cennych przedsięwzięć, a także samemu wygłaszając referaty, czy biorąc udział w debatach i spotkaniach w oddziale Stowarzyszenia.

Po wręczeniu medali odczytano stosowne fragmenty z Pisma Świętego, następnie zaś głos zabrał ks. dr hab. Rajmund Pietkiewicz, który przypomniał zebranym o przesłaniu płynącym z Biblii, by pracując, nieustannie pamiętać o naszym dalekosiężnym, długofalowym celu działalności. Po zakończeniu części oficjalnej członkowie długo dyskutowali w kuluarach, nie tylko wspominając, lecz również formułując wnioski na temat dalszej pracy środowiska.

Mikołaj Kamiński

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#civitas christiana #Jan Paweł II #Józefiak #Koch #Ryczek #sutowicz #Wielkanoc #Wrocław #Zyśko
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej