Pomóż Ukrainie. Caritas prowadzi zbiórkę

2022/02/25
AdobeStock 60944557
Źródło: Adobe Stock

Caritas Polska przekazuje 100 tys. zł na bieżące działania kryzysowe ukraińskich Caritas i ogłasza zbiórkę pod hasłem „Pomoc dla Ukrainy”.

Caritas Polska zdecydowała o natychmiastowym przekazaniu na rzecz Ukrainy 100 tys. zł. Środki trafią do Caritas Ukraina Kościoła Grekokatolickiego i Caritas-SPES Kościoła rzymskokatolickiego. Dyrektor Caritas Polska, ks. dr Marcin Iżycki, informuje:

Wśród najpilniejszych potrzeb jest zaopatrzenie (…) w żywność, środki higieniczne, ale także zapewnienie konkretnej pomocy materialnej: zakup koców, śpiworów, materaców czy kuchni polowych. Potrzebna jest także pomoc psychologiczna dla dzieci, dla których ostatnie wydarzenia były bardzo traumatyczne. Sytuacja pozostaje bardzo dynamiczna i zakres potrzeb będzie ewoluował w czasie.

O tym jak ważne jest wsparcie psychologiczne mówi Tetiana Kalinichenko, przedstawicielka Caritas-SPES:

Jesteśmy świadkami tego, jak obecna sytuacja polityczna wpływa na zdrowie naszych beneficjentów: stres, brak snu, utrata pamięci i problemy z koncentracją to oznaki traumy i potrzebna jest tu wykwalifikowana pomoc.

Caritas Polska jest także gotowa do świadczenia pomocy na terenie naszego kraju. Małgorzata Jarosz-Jarszewska, zastępca dyrektora Caritas Polska, zapewnia, że organizacja, po wcześniejszym uzgodnieniu warunków i zasad z lokalnymi wojewodami, przygotowuje miejsca, które mogłyby posłużyć do zakwaterowania uchodźców z Ukrainy. Zarazem Wydział ds. Cudzoziemców Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej informuje, że nie odnotowano wzmożonego ruchu migracyjnego na granicy polsko-ukraińskiej.

Jak pomóc?
- Dokonując wpłaty na stronie caritas.pl
- Wpłacając dowolną kwotę na konto: 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 z dopiskiem UKRAINA
- Wysyłając SMS pod numer 72052 o treści UKRAINA (koszt 2,46 zł z VAT).

Źródło: eKAI

/mdk

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Caritas Polska #Ukraina #wojna Ukraina #pomoc charytatywna #ks. Marcin Iżycki #Małgorzata Jarosz-Jarszewska #Tetiana Kalinichenko #Pomoc dla Ukrainy
© Civitas Christiana 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej