Ponowne otwarcie Sanktuarium w Lourdes w Światowy Dzień Chorego

2022/02/11
pilgrimage church ga1e0e5863 1920
Źródło: pixabay.pl

11 lutego br. o 12:00 Grota w Lourdes zostanie ponownie udostępniona pielgrzymom po dwóch latach zamknięcia z powodu pandemii. Przed pandemią sanktuarium przyjmowało około 3,5 mln pielgrzymów rocznie. 

Ks. Olivier Ribadeau-Dumas przyznaje, że podyktowany przez pandemiczne obostrzenia dwuletni zakaz wstępu do groty był dla pielgrzymów bolesnym ciosem.  Na razie nie zostaną jeszcze wznowione kąpiele w basenach. Przed pandemią korzystało z nich 350 tys. pielgrzymów rocznie.

Duchowny zapewnia, że sanktuarium wciąż wzbogaca swą duszpasterską działalność, chce dotrzeć do wszystkich, którzy przybywają, zwłaszcza do młodych i turystów indywidualnych.

- Przyjmujemy postawę coraz bardziej misyjną. Chcemy nieść Dobrą Nowinę, która wyrażą się właśnie w tym dialogu między Maryją i Bernadetą. Nie wszyscy, którzy tu przybywają, wiedzą, gdzie się znaleźli. Chcemy głosić im łaskę, która działa w tym miejscu, która stąd wypływa. Wiemy, że sanktuarium w Lourdes zniknęło w jakiejś mierze z kolektywnej pamięci Francuzów, bo starsi nie przekazali tego młodym, którzy tu przyjeżdżają. Dlatego pomagamy im to odkryć, aby i oni mogli doświadczyć radości, pokoju i braterstwa w tym wyjątkowym miejscu, w klimacie modlitwy - zaznacza rektor.

Źródło: kai.pl 

/ut

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Lourdes #światowy dzień chorego #pielgrzymka
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej