Portugalia: w Bragançy zlicytowano świątynię z XIII w.

2022/01/28
church g45eb1ac58 1920
Źródło: pixabay.com
Jedna z portugalskich agencji nieruchomości nabyła drogą licytacji internetowej największy, a zarazem najstarszy czynny kościół w mieście Bragança na północnym wschodzie Portugalii – potwierdziły 27 stycznia władze miejscowej diecezji, a także lokalny urząd miejski. Z informacji przekazanych przez ratusz wynika, że świątynię pod wezwaniem św. Franciszka kupiono za ponad 400 tys. euro.

Burmistrz Hernâni Dias zapowiedział, że władze miasta podjęły już działania służące uniemożliwieniu przeprowadzenia sprzedaży świątyni instytucji prywatnej. Samorządowiec wskazał, że kościół zlicytowano z powodu wysokiego długu, jaki pojawił się po remoncie, przeprowadzonym w nim w 1997 r. Przypomniał też, że za zlicytowany kościół odpowiadało stowarzyszenie osób świeckich, powiązane z zakonem franciszkanów.

Kościół św. Franciszka nigdy nie powinien był trafić na licytację, gdyż znajduje się on na liście państwowych zabytków – powiedział Dias. Wskazał, że na ścianach świątyni znajdują się średniowieczne freski, a wewnątrz cenne dewocjonalia, w tym zabytki sztuki sakralnej.

 

Źródło: ekai.pl 

/ut

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Kościół #Portugalia
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej