Poznaj tegorocznych laureatów Nagrody im. Juliusza Ligonia

2024/03/15
CCH 2700 v2
Fot. Marta Karpińska

29 lutego 2024 r. odbyła się uroczysta gala wręczenia Nagrody Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” im. Juliusza Ligonia. Wydarzenie miało miejsce w Panteonie Górnośląskim. Poznaj tegorocznych laureatów w materiałach wideo!

Nagroda im. Juliusza Ligonia, zwana również „Ligoniowym Laurem”, jest przyznawana przez środowisko Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”. Pierwszy raz została wręczona w 1963 roku. Jest to najstarsza nagroda regionalna, którą otrzymują osoby i instytucje wybitnie zasłużone dla Śląska.

W tym Ligoniowymi Laurami odznaczeni zostali:

  • Ilona i Marcin Świeradowie, których nagrodzono za wytrwałe, owocne oraz inspirujące budowanie harmonii życia małżeńskiego, rodzinnego, duchowego, zawodowego i wolontaryjnego w służbie Bogu i ludziom.
 
  • prof. dr hab. Zenon Jasiński – za konsekwentne i wnikliwe badania nad dziejami oświaty i kultury na Śląsku Opolskim i Śląsku Cieszyńskim, zwłaszcza polskiego etnicum na Zaolziu, a także za zaangażowanie na rzecz polsko-czeskiej współpracy naukowej w dziedzinie pedagogiki i kultury regionalnej.
 
  • Stowarzyszenie Świętego Celestyna w Mikoszowie – za długoletni trud włożony w rozwój osób dotkniętych niepełnosprawnością od urodzenia do późnej starości.
 

/ab

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Nagroda im. Ligonia #Śląska Nagroda im. Juliusza Ligonia #Juliusz Ligoń #wideo #civitas christiana #Katowice

Podobne artykuły

© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej