Prudnik – Civitas Christiana modliło się o kanonizację Prymasa Tysiąclecia

2024/06/18
DSC03660
Fot. Mariusz Huk

W niedzielę 16 czerwca b.r. w Prudniku-Lesie, jednym z miejsc uwięzienia Prymasa Tysiąclecia, już po raz 36. środowisko „Civitas Christiana” spotkało się w ramach Prudnickich Spotkań Modlitewno-Refleksyjnych.

Mszy św. rozpoczynającej całość spotkania w kościele – Sanktuarium św. Józefa w Prudniku-Lesie przewodniczył ks. prof. Marek Lis, asystent Stowarzyszenia w Diecezji Opolskiej. Zebrani modlili się za "Civitas Christiana", ale towarzyszyła im też modlitwa w intencji rychłej kanonizacji naszego Patrona. Przewodnicząca Opolskiego Oddziału Okręgowego Alina Kostęska przypomniała zebranym, że w tym miejscu ponad 30 lat trwała modlitwa o beatyfikację kard. Wyszyńskiego i być może to, że ona nastąpiła, to w jakiejś mierze skutek m.in. tego modlitewnego wsparcia.

Po mszy świętej uczestnicy nawiedzili celę uwięzienia Prymasa, a delegacja oddziałów Stowarzyszenia z Opola, Piotrówki, Kluczborka, Prudnika i Wrocławia, na czele z wice przewodniczącym Rady Nadzorczej Stowarzyszenia Piotrem Sutowiczem, złożyła kwiaty przy tablicy upamiętniającej internowanie bł. Stefana Wyszyńskiego. Spędził on w Prudniku rok miedzy październikiem 1954, a tym samym miesiącem 1955 r. Następnie w Sali Pamięci Prymasa odbyła się Konferencja tematyczna, którą przeprowadził ks. prof. Marek Lis.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.

 

/ab

CCH 4989 2 kwadrat

Piotr Sutowicz

Historyk, zastępca redaktora naczelnego, członek Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”.

© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej