"Prymas Wyszyński przewodnikiem na naszej drodze" | Lublin, 30 sierpnia 2022

2022/08/26
Grafika na E civitas
Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana" w Lublinie

Serdecznie zapraszamy  na wyjątkowy panel pt.: „Prymas Wyszyński przewodnikiem na naszej drodze” z udziałem specjalnego gościa, Redaktor Naczelną miesięcznika „List do Pani” Panią Marią Wilczek, który odbędzie się: 30.08.2022 r. o godz. 17:00 w siedzibie Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” - Centrum Myśli Prymasa Wyszyńskiego przy ul. Józefa Bema 1 w Lublinie.

Podczas panelu o szerokiej tematyce związanej z działaniem, życiem i powołaniem kobiet, Pani Maria opowie o idei, misji i funkcjonowaniu miesięcznika dla kobiet katolickich „List do Pani”, który działa od lutego 1993 roku i jest poświęcony szeroko pojętej formacji religijnej. Artykuły i tematyka adresowane są do kobiet, które pragną ogarnąć refleksją swoje życie i zadania wynikające z powołania. Pismo nawiązuje tematyką do wydawanego w drugim obiegu, w latach od 1984 do 1993 r. przez Podkomisję Episkopatu ds. Duszpasterstwa Kobiet, „Listu Wydawcą  gazety jest Polski Związek Kobiet Katolickich. Miesięcznik”.

Punktem odniesienia dla twórców i autorów miesięcznika jest Ewangelia i nauczanie Jana Pawła II,  Jego teologiczna wizja kobiety i jej zadań w misterium Stworzenia i Zbawienia.

Serdecznie zapraszamy i dziękujemy za zainteresowanie naszą inicjatywą. Jeżeli chcieliby Państwo uczestniczyć w naszym spotkaniu prosimy o potwierdzenie przybycia:
tel. 603 182 742, tel. 600 891 401, e-mail: cmpw@civitaschristiana.pl

Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności-Centrum Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030.

/em

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Civitas Christiana Lublin #zaproszenie #Prymas #Wyszyński
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej