Ukazał się najnowszy numer kwartalnika "Civitas Christiana", w którym przede wszystkim podjęto temat patriotyzmu gospodarczego. Wśród autorów znaleźli się m.in. prof. Aniela Dylus, Łukasz Warzecha, s. Anna Maria Pudełko i Piotr Wajs. Kwartalnik zawiera również obszerną relację z VII Festiwalu Katolickiej Nauki Społecznej.
Na stronie e-civitas.pl jest już dostępny najnowszy numer kwartalnika „Civitas Christiana", a już niedługo egzemplarze papierowe będzie można odebrać w oddziałach Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana".
Na czym polega patriotyzm konsumpcyjny? Czy każdorazowo, sięgając po towar na półce, dajemy – bądź nie – dowód swojej troski o dobrobyt Ojczyzny? Czy Polska mogłaby sobie poradzić bez unijnych funduszy? Czym jest etyczny biznes? Czy da się prowadzić działalność gospodarczą moralnie i na tym nie tracić? Na ile nasz patriotyzm powinien wyrażać się w roztropnym gospodarowaniu własnymi środkami finansowymi? Czy osobiste bogactwo jest przeszkodą na drodze do zbawienia? Na te i inne pytania staramy się odpowiedzieć w numerze, który oddajemy do Państwa rąk - pisze Marta Karpińska, redaktor naczelna kwartalnika.
Łukasz Warzecha podejmuje temat zależności Polski od unijnych funduszy, a prof. Aniela Dylus rozważa kwestię etyczności biznesu. W kwartalniku nie zabrakło relacji z VII Festiwalu Katolickiej Nauki Społecznej oraz wręczenia nagród "Bonum et Lucrum". W artykułach Co ma Biblia do finansów? Sławomira Sidorka, Bogaty też może zostać zbawiony ks. Marka Wodawskiego oraz Ucho igielne o. Andrzeja Zająca OFMConv autorzy zestawili kwestie ekonomiczne z wiarą.
Poprzez kupowanie polskich produktów dajemy pracę polskim producentom. Korzystając z polskich surowców, dajemy pracę krajowym kopalniom. (...) Moim marzeniem jest sytuacja, w której zwiedzając świat, mogę również być patriotą gospodarczym i wybierać poza granicami Polski polskie towary i usługi. Z radością obserwuję, że w wielu aspektach gospodarczych jest to możliwe już dziś - wskazuje Piotr Wajs w artykule pt. "Więcej niż kod 590 – czyli o patriotyzmie gospodarczym słów kilka".
W dziale "Drogi Civitas Christiana" przedstawiono liczne inicjatywy podejmowanie przez Stowarzyszenie w okresie wakacyjnym. W kolejnych działach czytelnik będzie mógł poznać postać bł. Stanisława Starowieyskiego oraz międzynarodową fundację misyjną Domy Serca. W dziale "Kultura" prezentujemy wywiad z p. Agatą Modzolewską, naczelnik Wydziału ds. Restytucji Dóbr Kultury w Departamencie Restytucji Kultury Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Drukowane, bezpłatne egzemplarze kwartalnika można otrzymać w redakcji oraz w oddziałach Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana", a wersję elektroniczną pobrać TUTAJ
Kwartalnik Civitas Christiana jest wydawany przez Fundację "Civitas Chstiana" oraz dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.
/ab