Delegacja Civitas Christiana u Nuncjusza Apostolskiego Abp. Salvatore Pennacchio

2022/08/19
IMG 4757 kadr v2

Abp Salvatore Pennacchio, Nuncjusz Apostolski w Polsce podkreślił w rozmowie z przedstawicielami Stowarzyszenia potrzebę merytorycznego przygotowania i formacji osób oraz środowisk odpowiedzialnych za kwestie społeczne w przyjętej metodzie od teorii do praktyki. 

W spotkaniu z papieskim dyplomatą w Nuncjaturze Apostolskiej w Warszawie, które odbyło się 18 sierpnia, wzięli udział: Sławomir Józefiak - Przewodniczący Rady Nadzorczej Stowarzyszenia, Prezes Zarządu Grupy INCO S.A., Kamil Sulej - dyrektor Instytutu KNS wraz z krajowym asystentem Stowarzyszenia „Civitas Christiana” ks. dr Dariuszem Wojteckim.

Wizyta związana była z objęciem patronatem honorowym VI Festiwalu Katolickiej Nauki Społecznej. Od teorii do praktyki, który odbędzie się w dniach 27-28 września 2022 r. w Warszawie. Podczas spotkania Abp Salvatore Pennacchio zaznaczył, iż tegoroczna tematyka przedsięwzięcia ma ogromne znacznie dla propagowania katolickiej nauki społecznej, czego wyrazem jest obecność specjalistów, ekspertów i praktyków realizujących KNS w życiu zawodowym. Jednocześnie wyraził nadzieje, że inicjatywy towarzyszące Festiwalowi będą przenikały życie społeczne Ewangelią zgodnie z pragnieniem Papieża Franciszka.

/mdk

Kamil Sulej

Kamil Sulej

Historyk, Prezes Zarządu Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”.

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Festiwal Katolickiej Nauki Społecznej #Salvatore Pennacchio #Katolicka Nauka Społeczna #papież Franciszek #Dariusz Wojtecki #Sławomir Józefiak #Kamil Sulej
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej