Radomszczańska pielgrzymka na Jasną Górę

2023/08/28
IMG 20230824 WA0012
Fot. Tadeusz Olczyk

Pielgrzymka mieszkańców Radomska do Częstochowy odbyła się 24 sierpnia 2023. Uczestniczyło w niej około 500 pątników, w tym członkowie Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana".

O godzinie 5 rano odbyła się Msza św. w kościele pw. św. Lamberta, po czym pielgrzymka przeszła przez Pieńki Szczepockie, Borowno oraz Lubojnię. Do Częstochowy pątnicy doszli w godzinach wieczornych. W sobotę 26 sierpnia radomszczanie wzięli wzięli udział w uroczystościach Święta Matki Boskiej Częstochowskiej.

Członkowie "Civitas Christiana" modlili się za ojczyznę, Kościół, swoje rodziny oraz Stowarzyszenie.

Na pewno każdy z pielgrzymów ma swoją intencję, którą pragnie powierzyć Matce Bożej. Natomiast w sposób szczególny ta pielgrzymka ma przygotować całą diecezję do peregrynacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, a uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej ma być rozpoczęciem takiego duchowego czuwania i modlitwy przygotowującej wszystkie parafie do tego przeżycia - wyjaśnił portalowi Radomsko Nasze Miasto ks. Zbigniew Heluszka, organizator pielgrzymki.

Sobotnie uroczystości jasnogórskie odbyły się o godz. 11 pod przewodnictwem Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka. Tradycyjnie miało wtedy miejsce odnowienie Jasnogórskich Ślubów Narodu, których autorem jest bł. Prymas Wyszyński.

 

Źródła: radomsko24.pl, radomsko.naszemiasto.pl

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Radomsko #Jasna Góra #Częstochowa #pielgrzymka #pielgrzymka do Częstochowy
© Civitas Christiana 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej