Rekolekcje w Świętej Wodzie, dzień drugi

2014/03/17

Drugi dzień rekolekcji wielkopostnych w Świętej Wodzie rozpoczął się od porannej modlitwy i konferencji o kolejnym z siedmiu grzechów głównych – chciwości. Ksiądz Dariusz Wojtecki przypomniał, że pieniądz powinien być jedynie środkiem do celu, jakim jest miłość.

Autokar zabrał pielgrzymów z „Civitas Christiana” do Sokółki – miejsca cudu przemienienia komunikantu w tkankę mięśnia sercowego w stanie agonii. Po indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu i mszy świętej w Kolegiacie parafii św. Antoniego Padewskiego obejrzeliśmy fragmenty reportażu TV Trwam „Cud eucharystyczny w Sokółce”. Prezentowały one wnioski z badań patomorfologicznych przeprowadzonych w Akademii Medycznej w Białymstoku, które potwierdziły niezwykłość wydarzenia z 2008 roku. Rolę przewodnika po parafii w Sokółce słynącej z eucharystycznego cudu pełnił jej wikariusz, ks. Tomasz Zubrycki.

Gdy uczestnicy rekolekcji wrócili do Świętej Wody i zjedli obiad, czekały na nich dwie godziny czasu wolnego. Ciepła, słoneczna pogoda sprzyjała spacerom po malowniczej okolicy. Powaga miejsca nie przeszkadzała w relaksujących widokach, które cieszyły oczy z każdej strony wzgórza krzyży intencyjnych.

O godz. 16.00 rozpoczął się Różaniec do Siedmiu Boleści Najświętszej Marii Panny. Modlący się przeszli przez siedem stacji, których nazwy odpowiadały wspomnianym Siedmiu Boleściom.

Na zakończenie ks. Alfred Butwiłowski poświęcił na wzgórzu krzyż ufundowany przez „Civitas Christiana”, otoczony siedmioma zapalonymi zniczami na znak Siedmiu Boleści. Była to kolejna z kilku okazji podczas rekolekcji do zbiorowego zdjęcia.

Porządek dnia zakończyła nauka rekolekcyjna o nieczystości i Apel Jasnogórski.

Marcin Motylewski

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#civitas christiana #rekolekcje #Święta Woda
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej