Rozpoczął się cykl spotkań "Błogosławiony Stefan Wyszyński człowiek ośmiu błogosławieństw"

2023/10/4
8 Blogoslawienst wg Prymasa cz I

We wtorek 3 października, w lubelskim Centrum Myśli Prymasa Wyszyńskiego, ruszył cykl spotkań zatytułowanych „Błogosławiony Stefan Wyszyński - człowiek ośmiu błogosławieństw”, poprzez który organizatorzy proponują spojrzeć na Boży dar w postaci ośmiu błogosławieństw z perspektywy osoby i nauczania Prymasa Stefana Wyszyńskiego.

Spotkania prowadzi Bogdan Kędziora, historyk, absolwent Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, w latach 1990-2016 nauczyciel historii w III LO w Lublinie, wieloletni współpracownik Tygodnika Katolickiego Niedziela, pasjonat osoby i nauczania bł. Stefana Wyszyńskiego.

Wśród wielu pragnień, które od zawsze wpisane były w ludzką naturę, najbardziej fundamentalnym było i jest pragnienie szczęścia. Od początków ludzkiej refleksji nad człowiekiem, już w ojczyźnie filozofii, starożytnej Grecji, stanowiło ono jedno z najważniejszych pytań. I tak zostało. Współczesny człowiek, zagubiony w mnogości ofert, może jeszcze bardziej natrętnie szuka klucza, który wskaże mu drogę do szczęścia. I dziś na tej drodze staje ks. Stefan Wyszyński - podkreśla Bogdan Kędziora - Prymas proponuje zanurzoną w Ewangelii drogę ośmiu błogosławieństw, z Kazania na Górze, które będąc jakby autoportretem, obliczem samego Jezusa, wskazują człowiekowi drogi wprawdzie wąskie i trudne, ale prowadzące do spełnienia się już tu, na ziemi i otwierające drzwi do życia wiecznego. Z perspektywy współczesnej cywilizacji, przesiąkniętej pandemią egocentrycznej i hedonistycznej zarazy, prowadzącej wcześniej czy później do pustki i rozczarowania, stanowią one skuteczny lek na samobójcze utopie, które są okupione niezliczonymi dramatami zmarnowanego życia i niekończącej się frustracji ludzi oszukanych.

Organizatorzy serdecznie zapraszają do uczestnictwa oraz wspólnej rozmowy i refleksji.

Spotkania z cyklu „Błogosławiony Stefan Wyszyński - człowiek ośmiu błogosławieństw” odbywają się we wtorki o godz. 17:00 w siedzibie Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana" - Centrum Myśli Prymasa Wyszyńskiego, przy ul. Bema 1 w Lublinie.

Terminy kolejnych spotkań:

II - 10.10.2023 r.
III - 24.10.2023 r.
IV - 07.11.2023 r.
V - 14.11.2023 r.
VI - 21.11.2023 r.
VII - 28.11.2023 r.
VIII - 05.12.2023 r.

Na każdą część organizator będzie kierować oddzielnie zaproszenie.

 

Spotkanie jest realizowane w ramach projektu Centrum Myśli Prymasa Wyszyńskiego finansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich 2018-2030.

 

/mdk

 

 

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Bogdan Kędziora #Centrum Myśli Prymasa Wyszyńskiego #Civitas Christiana Lublin #Prymas Wyszyński #osiem błogosławieństw
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej