Rozpoczyna się finał XIX Konkursu Biblijnego

2015/06/1

Dziś rozpoczyna się dwudniowy finał XIX Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Do Niepokalanowa przybywają finaliści wraz z katechetami ze wszystkich polskich diecezji. Do tej pory przybyło 50 uczestników, zaś do godz. 12.45 organizatorzy spodziewają się ponad 200 osób.

W dniu dzisiejszym młodzież przystąpi do pierwszej części eliminacji, na którą składa się test 45 pytań z zakresu Księgi Jonasza, Ewangelii wg św. Łukasza i Dziejów Apostolskich.

Na podstawie części pisemnej zostanie wyłoniona grupa 7 najlepszych osób, które w drugim dniu eliminacji wezmą udział w ścisłym finale, gdzie na pytania konkursowe udziela się odpowiedzi ustnej, bezpośrednio przed komisją konkursową.

Jeszcze dziś dla finalistów zostanie odprawione nabożeństwo słowa Bożego w kaplicy św. Maksymiliana, które celebrował będzie ks. dr Mirosław Jasiński.

Wieczorem młodzi wraz z katechetami wysłuchają wyjątkowego koncertu w wykonaniu Michała Kaczora – muzyka i podróżnika, który przeniesie ich w muzyczną podróż do Ziemi Świętej, a to za sprawą akompaniamentu kolekcjonowanych przez artystę instrumentów, o których dowiadujemy się z Biblii.

Nagrodami w finale XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej są pielgrzymki zagraniczne, w tym do Ziemi Świętej i Rzymu, ufundowane przez Biuro Turystyki i Transportu Novum Travel z Więcborka i firmę Grupa INCO S.A.

Ponadto na najlepszych czekają indeksy na różne kierunki wielu renomowanych uczelni wyższych, a także atrakcyjne upominki rzeczowe; sprzęty multimedialne i zestawy książkowe.

Organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej jest Katolickie Stowarzyszenie “Civitas Christiana”.

Relacje z kolejnych punktów programu na fanpage’u facebook.com/konkursbiblijny i w serwisie e-civitas.pl

Marcin Kluczyński

mk

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#civitas christiana #INCO #Niepokalanów
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej