Sandra Sabattini - narzeczona ogłoszona błogosławioną

2021/10/25
sandra sabattini1
Źródło: Aleteia.pl

24 października Sandra Sabattini została ogłoszona błogosławioną. Żyła 23 lata, poświęcała się dla działalności charytatywnej, studiowała medycynę i przygotowywała się do przyjęcia sakramentu małżeństwa. 

Sandra Sabattini urodziła się we Włoszech, w Riccone. Wkrótce przeprowadziła się do Rimini gdzie mieszkała wraz z rodziną na plebanii u wujka proboszcza. W wieku 10 lat zaczęła prowadzić pamiętnik, który został odkryty dopiero po jej śmierci. 

Była zaangażowana we wspólnotę Jana XXIII, która zajmowała się pomocą charytatywną osobom niepełnosprawnym, potrzebującym oraz uzależnionym od narkotyków. Po maturze rozpoczęła studia medyczne i chciała wyjechać do Afryki jako misjonarz medyczny. Wspólną przyszłość planowała ze swoim narzeczonym Guido jednak wypadek samochodowy pokrzyżował ich plany. Sandra wysiadającą z samochodu potrącił jadący z naprzeciwka rozpędzony samochód. 

Po jej śmierci opublikowano dziennik, który prowadziła. Do tej pory odnotowano również około 60 świadectw uzdrowień za jej wstawiennictwem. 

2 października 2019 Franciszek zatwierdził dekret, uznający cud i ustalono datę beatyfikacji na 14 czerwca 2020, ale z powodu pandemii przełożono ją na 24 października 2021 roku.

 

Źródło: niedziela.pl

/ut

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#błogosławieni #narzeczeństwo #młodzież #Włochy
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej