Fatima: Sanktuarium od stycznia 2021 roku wznawia działalność

2020/11/19
AdobeStock 116627655

Jeżeli pozwoli na to sytuacja na świecie związana z pandemią, od stycznia 2021 roku zostaną podjęte czynności skierowane na odbudowę i powrót fizycznej obecności zwiedzających z całego świata. Pielgrzymujący będą mieli możliwość odwiedzenie miejsca kultu maryjnego - mówią władze Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Fatimie.

Znaczy spadek wiernych w Fatimie zmusił rektorat do wznowienia oraz umożliwienia pielgrzymującym odwiedzanie fundamentalnych miejsc kultu - informuje rzecznik prasowy portugalskiego Sanktuarium Carmo Rodeja. Dodatkowo nadmienia, iż miejsce od połowy marca do połowy czerwca było całkowicie nieczynne i nieosiągalne dla wiernych z powodów nałożonych reżimów epidemiologicznych.

Sanktuarium podejmie próbę m.in. zachęcenia wiernych do odwiedzania miejsc kultu, rozpoczynając od młodzieży - organizowanie inicjatyw służących zmotywowaniu do udziału w przygotowaniach do Światowych Dni Młodzieży. ŚDM w 2023 roku zaplanowane są w Lizbonie. Jak ujawnia rzecznik Carmo Rodeja, Sanktuarium, jak wiele innych świątyń wybrało "odzyskiwanie" wiernych poprzez media społecznościowe, co cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Sanktuarium ma już 1,2 mln sympatyków na portalu Facebook oraz jednocześnie 176 tys. jednostek śledzących profil na Youtube- zdradza rzecznik.

opr. na podst.: ekai

/nd

Natalia Dabrowska 2

Natalia Dąbrowska

Doradca rodzinny, mediator, członek Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”.

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Fatima #sanktuaium maryjne
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej