Spotkajmy się przy żłóbku

2015/01/16

10 stycznia 2015 r., w Szkole Podstawowej nr 3 w Reszlu odbył się V Przegląd Kolęd i Pastorałek.

Konkurs został zorganizowany przez Miejski Ośrodek Kultury w Reszlu, Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” oraz SP 3 w Reszlu. Wystąpiło kilkudziesięciu wykonawców – zarówno soliści, chóry i zespoły zarówno z Reszla, jaki z okolic. Warto podkreślić, że wykonawcy ci reprezentowali wszystkie pokolenia, a zaprezentowany repertuar był niezmiernie bogaty, gdyż składały się nań zarówno bardzo stare i znane, jak i nowe kolędy i pastorałki. Przegląd zgromadził bardzo dużą publiczność, która gromkimi brawami nagradzała poszczególnych wykonawców. Wszyscy oni od organizatorów otrzymali też upominki i dyplomy.

Publiczność mogła też zapoznać się z prezentacją multimedialną „Spotkajmy się przy żłóbku”, w której przedstawiona została m.in.  historia kultu Dzieciątka Jezus, historia kolęd i pastorałek (przypomniani zostali niektórzy ich autorzy oraz okoliczności, w jakich utwory te powstały), jasełek, szopek, Orszaków Trzech Króli.

Stronę artystyczną przygotowała Beata Kilanowska z MOK w Reszlu, a Przegląd prowadzili Mateusz Rutynowski i Andrzej Taborski z „Civitas Christiana” w Olsztynie.

AT

pgw

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#civitas christiana #kolęda #konkurs #pastorałka #Reszel #taborski
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej