Spotkanie opłatkowe pracowników Grupy INCO S.A. i Katolickiego Stowarzyszenia “Civitas Christiana”

2015/12/16

“Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata
i wyciągasz do niego ręce, jest Boże Narodzenie”
Matka Teresa z Kalkuty

 

16 grudnia w Warszawie, w Sali Centrum Szkoleniowo-Konferencyjnego przy ul. Żurawiej, odbyło się spotkanie opłatkowe pracowników Grupy INCO S.A. i Katolickiego Stowarzyszenia “Civitas Christiana”. Spotkanie rozpoczęło się kolędą “Bóg się rodzi”, do której w swoim przemówieniu odwołał się Tomasz Nakielski przewodniczący Katolickiego Stowarzyszenia “Civitas Christiana”.

Sławomir Józefiak prezes Zarządu GRUPY INCO S.A. cytując słowa ks. Jana Twardowskiego powiedział – Święta Bożego Narodzenia są po to, abyśmy się uczyli miłości, abyśmy nauczyli się podawać sobie ręce, abyśmy umieli sobie przebaczać. Zwracając się do zgromadzonych wyznał – Jest to niebywała radość, że możemy się w takim gronie wspólnie spotkać. Słowa Ewangelii wg. św. Łukasza odczytał Marcin Kluczyński, redaktor naczelny Miesięcznika “Civitas Christiana” wydawanego przez Katolickie Stowarzyszenie “Civitas Christiana”.

Do zgromadzonych słowo wygłosił także ks. prof. Jerzy Lewandowski krajowy asystent kościelny Katolickiego Stowarzyszenia “Civitas Christiana” mówiąc – Osobliwa rzecz, że Bóg na miejsce narodzenia Jezusa wybrał coś najbardziej niepozornego, nędzną stajenkę w Betlejem. Ten wybór jest charakterystyczny dla historii Boga pośród ludzi. Bóg bowiem całą swą miarę, mianowicie miłość, stawia przeciw ludzkiej pysze, która jest treścią wszelkiego grzechu. W przeciwieństwie do pychy, miłość się nie wynosi, tylko uniża (…) kontynuując mówił –  Chwała na wysokości Bogu, a na Ziemi pokój ludziom dobrej woli – W naszym Stowarzyszeniu, w naszym zgromadzeniu jest naprawdę atmosfera Boża i niech ona tak będzie kontynuowana, by to Boże Dziecię mogło w nas wzrastać dla nas, i dla tych którym posługujemy. Życzę wam, abyście byli silni mocą nowo narodzonego Dzieciątka. – powiedział duchowny.

Przewodniczący Tomasz Nakielski składając życzenia zgromadzonym i ich rodzinom mówił – bardzo się cieszę, że możemy się razem spotykać, że możemy się razem przełamać opłatkiem (…) nasze myśli coraz bardziej zbliżają się do Groty Betlejemskiej (…) Pan Jezus mógł urodzić się w domu, którego strzegłyby drzwi i pies, a jednak urodził się w grocie, która nie ma drzwi, nie ma bramy i każdy może tam wejść (…). Zwracając się do muzyków, którzy uświetnili swoim występem spotkanie opłatkowe powiedział – Państwo pięknie wykonując kolędę przypomnieli prawdę, która daje nadzieję, że Bóg się rodzi, moc truchleje.

tekst/fot. pgw

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana #modlitwa #opłatek #pracownicy #Sławomir Józefiak #Tomasz Nakielski #wigilia
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej