Spotkanie wielkanocne w oddziale wrocławskim

2015/04/29

W poniedziałek 27 kwietnia 2015 r. odbyło się spotkanie wielkanocne członków i sympatyków wrocławskiego oddziału naszego Stowarzyszenia. Zebranych powitała przewodnicząca Rady we Wrocławiu Estera Ryczek, która na wstępie zapoznała zebranych ze składem nowej Rady Oddziału Okręgowego we Wrocławiu, wybranej na Walnym Zebraniu 18 kwietnia.

DSCF8570Następnie Renata Jakubczyńska, jako koordynator OKWB na naszym terenie, zapoznała wszystkich z wynikami diecezjalnych eliminacji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Poinformowała również o przebiegu Gali i laureatach XLII Śląskiej Nagrody im. Juliusza Ligonia, która odbyła się w miniony piątek w Katowicach oraz o możliwości obejrzenia w Internecie relacji z tego wydarzenia. Zwróciła uwagę, iż jednym z laureatów jest siostra Ewa Jędrzejak, prezes wrocławskiej Fundacji Evangelium Vitae, z którą nasz oddział współpracuje. Mówczyni poinformowała również o uroczystości wręczenia LXVIII Nagrody im. Włodzimierza Pietrzaka w Zamku Królewskim w Warszawie, która odbędzie się 5 czerwca.

Najbliższe inicjatywy „Poniedziałków na Kuźniczej” przedstawił Mateusz Zbróg.

DSCF8595Następnie Piotr Sutowicz, dyrektor Oddziału Okręgowego, poinformował o zbliżającej się peregrynacji relikwii św. Jana Pawła II w Oddziale Okręgowym we Wrocławiu, a Stanisław Zapotoczny zachęcił przybyłych do uczestnictwa w 35. Ogólopolskiej Pielgrzymce „Civitas Christiana” na Jasną Górę.

Na koniec, ks. prałat Stanisław Pawlaczek, skierował do zebranych kilka słów oscylujących wokół społecznej aktywności Stowarzyszenia i poprowadził modlitwę, a przybyli wspólnie odśpiewali pieśń „Zwycięzca śmierci” i kontynuowali dyskusję w świąteczno-wielkanocnej atmosferze.

Renata Jakubczyńska

mm

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#civitas christiana #Ryczek #sutowicz #Wielkanoc #Wrocław
© Civitas Christiana 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej