Spotkanie: Wyszyński. Narodziny nowego człowieka – zapowiedź

2021/9/2
kijas spotkanie baner

Jaką osobą był kard. Stefan Wyszyński? Cóż mądrego wynika z jego nauczania? Odpowiedź na te pytania znajdziemy w książce „Wyszyński. Narodziny nowego człowieka” autorstwa o. Zdzisława Kijasa. Ta publikacja m.in. stała się pretekstem do spotkania, które odbędzie się we wtorek (7.09) o godz. 18.00. W dyskusji poświęconej nauczaniu społecznemu oraz dziedzictwu duchowemu Prymasa Tysiąclecia wezmą udział wyjątkowi goście: Iwona Czarcińska z Instytutu Prymasowskiego, Marcin Przeciszewski, Prezes KAI, o. prof. Zdzisław J. Kijas OFMConv autor publikacji oraz Piotr Sutowicz reprezentujący Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”.

O. Zdzisław J. Kijas w książce „Wyszyński. Narodziny nowego człowieka”, przygląda się kard. Stefanowi Wyszyńskiemu w czasie gdy był internowany. Opisuje jaką drogę wewnętrzną przeszedł Prymas podczas uwięzienia i jak udało mu się, dzięki wierze, „narodzić się” na nowo; z nową siłą i pomysłami. Dotyka takich kwestii jak: modlitwa, obecność Chrystusa w cierpieniu, wolność i praca, czyli elementów, z których utkane są dni wierzącego. Jak zaznacza autor: „Chciałem to pokazać. Pragnieniem moim było opisać to w miarę dokładnie i nie tylko, aby oddać prawdę o Prymasie, ale również, aby zachęcić innych, będących w podobnych trudnościach. Chodzi bowiem o to, aby się nie poddali, lecz ufni w pomoc z nieba, obrócili pozorne trudności w szansę na sukces, aby nigdy nie tracili nadziei na bliskość i miłość Boga”.

Ważnym zagadnieniem, poruszonym na łamach książki, jest czas ciemności i światła, czyli to, co autorzy mistyczni określają jako noc ducha. To ona stanowi punkt wyjścia do prawdziwej wolności, przemiany wewnętrznej.

Zapraszamy!

Transmisja ze spotkania będzie dostępna na koncie FB oraz na kanale YouTube:

https://youtu.be/nhrbWqQ4DHk

https://www.facebook.com/BudujcieCivitasChristiana

/uk

 

zdjecie Ula

Urszula Kropiewnicka

Kulturoznawca, muzyk, dziennikarka radiowa, reportażystka, redaktor E-Civitas.pl

© Civitas Christiana 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej