Statuetki zostały rozdane

2020/12/14
IMG 5888
źródło: autorskie

13 grudnia, w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, została wręczona Nagroda Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” im. ks. dra Bolesława Domańskiego. Uroczystość odbyła się podczas Mszy Świętej w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Pruszczu Gdańskim.

Laureatka, pani Halina Szumiło, otrzymała te wyróżnienie za działalność dla dobra wspólnego oraz praktyczne rozumienie zasady solidarności. Uroczystość wręczenia trzeciej Statuetki odbyła się w niedzielę, 13. grudnia 2020 roku, na przekór wydarzeniom sprzed 39 lat, kiedy to rozpoczął się w Polsce stan wojenny.

Pani Halina Szumiło, w wielkiej skromności, podziękowała Zarządowi Oddziału Okręgowego Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” w Gdańsku za zgłoszenie jej kandydatury do otrzymania Nagrody oraz Kapitule za uhonorowanie jej tym wyróżnieniem.

„Jestem ogromnie wdzięczna ks. Stanisławowi Ładzie (proboszczowi parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Pruszczu Gdańskim, gdzie odbywała się uroczystość – przyp. red.) za wszystkie lata współpracy, która rozpoczęła się jeszcze w czasie stanu wojennego, z którym później razem prowadziliśmy Fundację Pomocy Społecznej. Dziękuję ludziom, którzy pracowali z nami przez długie lata” – dodała wzruszona laureatka.

Celem tej nagrody jest uhonorowanie osób bądź instytucji zasłużonych w inspirowaniu i wcielaniu w życie ideałów, wartości i postaw chrześcijańskiego humanizmu i patriotyzmu oraz wyznawanie zasad społecznych katolicyzmu, podkreślanie roli i wagi pracy społecznej, a także szerokie popularyzowanie postaci ks. dra Bolesława Domańskiego – gorliwego kapłana, wielkiego patrioty, budzącego dumę narodową i radość z faktu przynależenia do narodu.

Wcześniej Kapituła XXXIV edycji Nagrody tegoroczne Statuetki przyznała również ks. Tomaszowi Kancelarczykowi za praktyczną realizację zasad obrony życia oraz Stowarzyszeniu Harcerstwa Katolickiego “Zawisza” FSE diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej za działalność na rzecz wychowania w duchu chrześcijańskich wartości.

zdjęcia: Kazimierz Sakowicz

/nd

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#nagroda
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej