Student KUL może zostać błogosławionym

2021/11/24
akra 128 scaled
Źródło: diecezja.rzeszów.pl/Tomasz Nowak

Konferencja Episkopatu Polski pozytywnie zaopiniowała prośbę bp. Jana Wątroby, dotyczącą wszczęcia procesu beatyfikacyjnego Jacka Krawczyka, pochodzącego z diecezji rzeszowskiej studenta KUL-u. 

Jacek Krawczyk urodził się 16 sierpnia 1966 r. w Rzeszowie. W 1985 r. rozpoczął studia na Wydziale Teologii KUL. Opiekunem jego rocznika był ks. Janusz Nagórny, który stał się dla Jacka kierownikiem duchowym. Jacek Krawczyk jako student teologii był otwarty na ludzi potrzebujących. Angażował się w pomoc w lubelskich hospicjach, ratował uzależnionych od alkoholu. Pracował przez jakiś czas jako sanitariusz w stacji pogotowia ratunkowego, chciał podjąć studia medyczne. 

Był zaręczony z koleżanką ze studiów, Ewą, gdy zdiagnozowano u niego chorobę nowotworową. Ślub zamiast w kościele odbył się w sali szpitalnej. Kilka miesięcy po ślubie 25-letni Jacek zmarł.

Jacek Krawczyk miał silne pragnienie świętości. W liście do rodziców pisał: Chcę być człowiekiem na maksimum, który jak świeca, spalając się, zapala wygasłe lub jeszcze nie zapalone świece. 

Powstało kilka książek o życiu Jacka Krawczyka, które pomogły osobom cierpiącym znaleźć nadzieję. Rodzina Krawczyków otrzymuje wiele listów z podziękowaniami od osób zainspirowanych jego świadectwem. 

 

Źródło: diecezja.rzeszow.pl; kul.pl

 

/ut

 

 

 

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#KUL #błogosławieni #Episkopat Polski
© Civitas Christiana 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej