Święto Kobiet u Najpiękniejszej z Niewiast

2015/3/9

O konieczności wytrwałej modlitwy, która daje pokój serca i pozwala właściwie realizować życiowe powołanie, przypomniał na Jasnej Górze bp Łukasz Buzun.

Kaliski biskup pomocniczy przewodniczył Mszy św. w Kaplicy Matki Bożej z racji obchodzonego 8 marca w Sanktuarium Święta Kobiet u Najpiękniejszej z Niewiast. Gościem spotkania była Patrycja Hurlak, autorka książki „Nawrócona wiedźma”.

k13Przywołując biblijne postacie kobiet w kazaniu biskup Łukasz Buzun podkreślił, że ich wielką siłą była codzienna modlitwa i zaufanie Bogu. – Przez bliskość z Bogiem, stawianie Go na pierwszym miejscu one potrafiły stawiać czoła codzienności – przypomniał kaznodzieja. Zauważył, że „tylko modlitwa, czyli nawiązywanie relacji osobowej z Jezusem, pozwala człowiekowi na uświęcenie”. – Modlitwa pozwala kobiecie opanować emocje i uczucia, przede wszystkim te negatywne, które łatwą przychodzącą – mówił biskup i podkreślał, że to rozmowa z Bogiem pozwala „umieścić wszystko na właściwym miejscu, sprawić, by złość, bunt czy egoizm nie zubożyły człowieczeństwa, nie zdominowały wnętrza, nie ograniczyły serca”. – Jeśli oddalamy się od Boga, wtedy łatwo nam usprawiedliwiać naszą postawę ekonomią, polityką, łatwo się porównywać z innymi i maleć w naszym człowieczeństwie – mówił kaznodzieja. Apelował, by nie dać się zwodzić dzisiejszymi głośnymi okrzykami feministek, które „chcą zdominować życie polityczne i wysterować je, zatrzeć różnicę miedzy mężczyzną i kobietą i mówić tylko o rolach społecznych”. – To od podstaw jest fałszywe – podkreślał biskup. Przypominał, że tylko wiara łączy człowieka z Bogiem, wiara oparta na Dekalogu, na konkretnych przykazaniach, których nie wolno minimalizować czy dostosowywać do współczesnych realiów. – Tylko na modlitwie człowiek odnajduje właściwe powołanie, tylko na modlitwie możemy się uświęcić i tylko przez modlitwę możemy promieniować świętością na innych – mówił kaliski biskup pomocniczy. Podkreślał, że najlepszym wzorem na drodze naszego życia jest Maryja, której życie zawsze było zgodą na wolę Bożą.

Od ośmiu lat celem Święta Kobiet u Najpiękniejszej z Niewiast na Jasnej Górze jest przede wszystkim wspólna modlitwa w intencji wszystkich niewiast, dziękczynienie za dar bycia kobietą i refleksja nad geniuszem kobiecego powołania, o którym mówił św. Jan Paweł II.

k33Gościem tegorocznego spotkania była Patrycja Hurlak, aktorka uwolniona od magii i czarów, autorka książki „Nawrócona wiedźma”. Podczas świadectwa wygłoszonego w kaplicy różańcowej przekonywała, że „warto wszystko postawić na Jezusa, bo tylko On daje pokój serca i pozwala człowiekowi godnie żyć”. – Przez czytanie horoskopów w kolorowych pismach otworzyłam się na działanie złego ducha, potem wchodziłam w to dalej, pojawiły się magiczne przedmioty, amulety, talizmany na szczęście, wróżby, weszłam w okultyzm, brnęłam w to dalej i dalej, to była dla mnie wielka tragedia”. Trzeba było wiele czasu i wysiłku, by z tego wyjść, ale dziś jestem szczęśliwa, że moim oblubieńcem jest Jezus – mówiła Patrycja Hurlak. Zachęcała, by przede wszystkim poprzez prostą rozmowę, wyjaśnianie przykazań i nazywanie grzechów po imieniu przekonywać innych do Jezusa.

k31Zebranych w kaplicy różańcowej powitał o. Jan Poteralski, podprzeor Jasnej Góry, który podziękował wszystkim kobietom za ich wkład w życie Kościoła i Ojczyny i apelował, by wbrew trendom świata były dumne z tego, że są katoliczkami i Polkami.

Małe niespodzianki – ręcznie wykonane kwiatki, przygotowali dla kobiet uczniowie ze Szkoły im. Małego Powstańca w Częstochowie.

Organizatorami Święta Kobiet u najpiękniejszej z Niewiast już po raz ósmy byli: Oddział Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” w Częstochowie oraz Radio Jasna Góra.

Izabela Tyras

mm

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Buzun #częstochowa #Hurlak #Święto Kobiet
© Civitas Christiana 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej