Święto Młodzianków Męczenników w Gdańsku

2015/01/7

Mimo, że tegoroczna uroczystość Świętych Młodzianków Męczenników, obchodzona 28 grudnia, przypadła w Niedzielę Świętej Rodziny, to jak co roku, Poradnictwo Rodzinne, Kluby Obrońców Ludzkiego Życia oraz oddział gdański Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” zaprosili wiernych do bazyliki pw. św. Brygidy w Gdańsku na uroczystą Eucharystię w intencji obrony ludzkiego życia.

W swojej homilii proboszcz parafii, ks. Ludwik Kowalski, wspomniał, że w naszej ojczyźnie po II wojnie światowej zabito ponad 25 milionów nienarodzonych dzieci. W skali całego świata zamordowano ich ponad miliard.

– Prymas Tysiąclecia Stefan Wyszyński ostrzegał, że dzisiaj jest wielu Herodów zabijających niewinne dzieci. Trzeba prosić Boga i Maryję o ich nawrócenie. A my, myśląc o współczesnych Herodach otaczajmy ich swoją modlitwą. Módlmy się nie tylko za lekarzy aborcjonistów, ale także ludzi mediów, którzy promując na różne sposoby wolność zabijania, współtworzą antykulturę śmierci. W święto Młodzianków Męczenników nie możemy nie wspomnieć również o politykach, którzy opowiadając się za straszliwą wolnością zabijania, nie tylko przyczyniają się do śmierci niewinnych, ale obciążają swoje sumienia herodową winą – podkreślił ks. Kowalski.

W czasie liturgii kilkadziesiąt osób złożyło przyrzeczenie duchowej adopcji dziecka poczętego, zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa ona dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców.

Po mszy św. spod kościoła św. Brygidy wyruszyła procesja ze świecami i lampionami do Bazyliki Mariackiej, gdzie wierni przy figurze Matki Boskiej Pięknej odśpiewali suplikacje.

Waldemar Jaroszewicz

mm

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#aborcja #adopcja duchowa #civitas christiana #Gdańsk
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej