Szczecin za życiem!

2013/04/22

W niedzielę 14 kwietnia w Szczecinie odbyła się największa w Polsce manifestacja w obronie życia. XI Szczeciński Marsz dla Życia idący pod hasłem: “Nie bądź cicho”, zgromadził według organizatorów blisko 20 tys. osób. Uczestnicy nieśli przepisaną na 250 metrowym pasie materiału encyklikę Jana Pawła II Veritatis Splendor i 100 metrową flagę Polski. Pogoda dopisała i piękne, słoneczne, niedzielne popołudnie spowodowało, że na Marszu pojawiła się ogromna liczba młodzieży, młodych małżeństw z dziećmi oraz całe rodziny.

Przyciągnęła ich oczywiście nie tylko pogoda, ale fakt zamanifestowania swojego przywiązania do wartości jaką jest Życie. Setki flag, transparentów, tysiące balonów oraz głośne, radosne śpiewy i okrzyki młodych ludzi zwracały uwagę wielu przechodniów, mieszkańców całego miasta. Dziesiątki zaangażowanych w przygotowanie Marszu młodych osób z Civitas Christiana z mocą wypowiadało głośne: „Nie bądź cicho!”. W manifestacji wzięły udział liczne organizacje, stowarzyszenia, grupy religijne ze Szczecina, terenu całej Polski, a także z zagranicy, w tym m. in.: Norwegii, Niemiec, Słowacji i Serbii. Ksiądz arcybiskup Andrzej Dzięga, który uczestniczył w Marszu, odprawił w bazylice archikatedralnej uroczystą Mszę Św. podczas której prawie 600 osób podjęło Duchową Adopcję Dziecka Poczętego.

Miłym akcentem Mszy Św. stało się uhonorowanie dotychczasowej pracy p. Janiny Chodyko, która od lat 70 – tych jest pionierem obrony życia w Szczecinie. Organizatorami największego w Polsce Marszu dla Życia są: Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” Oddział w Szczecinie, Fundacja Małych Stópek oraz Sekretariat Marszu dla Życia.

Relacja organizatorów. Stowarzyszenie Civitas Christiana było współorganizatorem wydarzenia. Fot. Marcin Delektowski.

Fotorelacje można znaleźć tu: Galeria Marszu 1 , Galeria Marszu 2

© Civitas Christiana 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej