To już 48. "Jesienna Chryzantema"!

2022/07/11
JCH
Materiał organizatora

Oddział Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” w Płocku pragnie zaprosić do udziału w XLVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego Jesienna Chryzantema. Jest to jeden z najstarszych konkursów poetyckich w Polsce i jedna z najbardziej zasłużonych imprez poetyckich w Kraju, która trwa nieprzerwanie od 48. lat.

Celem konkursu jest promocja twórczości poetyckiej, pobudzanie wrażliwości i aktywności twórczej, a także umożliwienie młodym poetom debiutu poetyckiego.

Pomysł powstania Jesiennej Chryzantemy wyszedł od płockich poetów. Konkurs miał na celu wzmocnić rozpadające się środowisko poetyckie, które nie chciało pisać do przysłowiowej szuflady, gdyż potrzebowali spotkań, szerszej konfrontacji i to właśnie miał im dać konkurs poetycki.

Jesienna Chryzantema w pierwszych latach działała tylko lokalnie, lecz pobudziła i ożywiła tak liczne środowiska piszących, że z biegiem lat rozrosła się do imprezy ogólnopolskiej. Wśród laureatów Jesiennej Chryzantemy pojawiają się nazwiska, o które wzbogacają się nie tylko kolejne rocznicowe antologie, ale cała polska literatura - nominowane do najważniejszych ogólnokrajowych nagród literackich takich jak: „NIKE” czy „Gdynia”.

Wszystkich chętnych wzięciem udziału w konkursie prosimy o nadesłanie 3 wierszy, niepublikowanych oraz nienagradzanych w konkursach do dnia 1 października 2022 r. pod adres:

Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” Oddział w Płocku,
ul. Kazimierza Wielkiego 11 lok. 21,
09-400 Płock, z dopiskiem na kopercie „Jesienna Chryzantema”.

Pełny regulamin konkursu znajduje się na stronie internetowej Konkursu.

 

Materiał organizatora

/em 

Agnieszka Gościeniecka

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Jesienna Chryzantema #zaproszenie #płock #poezja #poeta #Polska #konkurs
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej